Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Začala demolice čelního křídla brněnské fakulty informatiky

Brno - Stavbaři v pátek začali s demolicí čelního křídla Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Budova ustoupí modernějším prostorám pro výuku a výzkum, které na stejném místě vyrostou do roku 2014 díky dotacím z  evropských fondů. Výsledkem přestavby fakulty bude nové Centrum vzdělávání, výzkumu a inovací v informatice (CERIT), sdělil dnes ČTK David Povolný z  tiskového odboru univerzity.
     "Stávající čelní křídlo nahradí pětipatrová budova A1, ve které budou posluchárny, učebny, laboratoře, kanceláře, knihovna a moderní datové centrum," uvedl děkan fakulty Michal Kozubek. Evropská unie poskytla na stavbu 350 milionů korun.
     Na novou čelní budovu naváže vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor specializovaný na oblast informačních a komunikačních technologií. Pro potřeby inkubátoru vznikne sedmipatrová budova A2 a kryté parkoviště. Stavba si vyžádá 132 milionů korun.
     Součástí rozvoje fakultního areálu je také nové počítačové centrum CERIT Scientific Cloud pro zpracování vědeckých dat a související výzkum v oblasti informačních technologií. Centrum poskytne výpočetní a úložné zdroje pro potřeby vědců z Česka i zahraničí. Na vybavení centra výpočetní technikou získala univerzita 130 milionů korun.
Autor: ČTK, 05.08.12 22:05
Návštěvnost: 5614 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
Demolice A. Kuric 05.08.12 22:59
Kašňu popíliť Libor Vykoupil 31.05.14 15:22
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.