Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Klínovci bude nová lanovka, se stavbou stožárů pomáhá vrtulník

Boží Dar (Karlovarsko) - Na Klínovci v Krušných horách vznikají dvě nové lanovky, které posílí přepravní kapacitu skiareálu. První čtyřsedačková lanovka u sjezdovky Přemostěná bude hotová do zimy. Dnes začala klíčová fáze akce, stavba nosných stožárů. Na místo je usazoval vrtulník. Druhá z lanovek povede po jižní straně Klínovce a hotová bude o rok později. Stavba lanovek přesáhne 200 milionů korun. ČTK to oznámil mluvčí areálu Adam Svačina.
     Vrtulník měl dorazit ze Slovenska kolem třetí odpoledne. Kvůli bouřkám po trase ale přiletěl o tři hodiny později. I přesto sehrané party montážníků do setmění stačily stožáry připevnit na základy. A to na třech místech, kam je nebylo možné jinak, než vrtulníkem dopravit. Akci komplikoval vítr, který k  večeru začal foukat. Ve čtvrtek bude vrtulník na stavbu druhé ze sjezdovek dopravovat beton. Do pátku by měly být i tady hotové základy pro stožáry.
     Lanovka u sjezdovky Přemostěná bude mít nástupní stanici na stejném místě jako stará kotva, avšak výstupní stanice se znatelně posune výše, a tím se získají metry sjezdovky navíc. Lanovka Doppelmayr bude mít kapacitu 2400 osob za hodinu. Sjezdovka Přemostěná bude navíc rozšířena. "Přikoupíme také další sněhová děla a umělé zasněžování na severních svazích bude téměř stoprocentní. Vrtulník je při stavbě nutný, protože těžká technika nemá šanci dostat se na prudké svahy," uvedl Svačina.
     Současně pokračuje stavba druhé z lanovek vedoucí do Jáchymova. Vznikne místo staré jednosedačky z roku 1965. "V první fázi stavby došlo na kácení stromů v dráze lanovky a betonování základů," podotkl Svačina. S lanovkou do Jáchymova vznikne i nová sjezdovka dlouhá téměř tři kilometry. Horní stanice lanovky bude na vrcholu Klínovce. Lyžaři se tak bez problémů dostanou z jižního svahu na severní sjezdovky. Kapacita jáchymovské lanovky bude rovněž 2400 osob za hodinu.
Autor: ČTK, 26.07.12 10:30
Návštěvnost: 4054 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.