Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lidé se mohou vyjádřit ke konceptu územního plánu H. Králové

Hradec Králové - Obyvatelé Hradce Králové se mohou vyjádřit ke konceptu nového územního plánu. Město na srpen a září připravuje projednávání dokumentu s veřejností. Lidé budou mít možnost připomínky a námitky podávat do 4. října, řekl dnes novinářům architekt Tomáš Vymetálek, který územní plán zpracovává společně s kolegou Patrikem Kotasem.
     Projednávání konceptu územního plánu začne 6. srpna besedou pro zastupitele, 15. a 22. srpna a 5. září budou následovat besedy pro veřejnost. Veřejné projednání územního plánu je stanovené na 19. září. "Koncept územního plánu je vyvěšený od pondělí 23. července, aby veřejnost měla maximální možnost se s ním seznámit," řekl Vymetálek. Lidé se mohou s konceptem seznámit také v budově radnice.
     Plán podle Vymetálka a Kotase rozvíjí současné okružní založení města dané plánem Josefa Gočára z první poloviny 20. století. Rozvojovou osu idea vidí západním směrem do části Kukleny směrem k dálnici D11. "Náš územní plán se nesnaží rozpínat město do krajiny a zabírat zemědělskou půdu, ale naopak se snaží najít rezervy v rámci města," řekl Vymetálek.
     Autoři plánu také v  dokumentu řeší napojení města na dálnici D11, trasy obchvatů města či rozvoj v  okolí letiště. Koncept obsahuje dvě varianty, které se liší především rozdílným řešením komunikační sítě. Více podrobností je možné najít na www.hradeckralove.org.
     Hradecká radnice rozhodla o pořízení nového územního plánu v červnu 2009, do soutěže se přihlásilo 19 návrhů. Rozvoj města by se plánem po dobu dalších deseti až 15 let měl řídit od roku 2015. Dosud se město řídí územním plánem z roku 2000, který byl koncipován na dobu deseti let.

Autor: ČTK, 25.07.12 17:50
Návštěvnost: 3173 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.