Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sdružení proti obřímu domu v Plzni má dost podpisů pro referendum

Plzeň - Občanská sdružení nasbírala potřebných 13.500 podpisů pro vyhlášení referenda o stavbě obřího domu v centru Plzně. Aktivisté, kteří stavbu odmítají a na místě zbouraného domu kultury prosazují park, chtějí, aby radnice vyhlásila lidové hlasování s podzimními krajskými volbami. ČTK to dnes řekl Martin Marek z přípravného výboru referenda. Dům za 2,5 miliardy Kč s  obchody, kancelářemi, byty i prostory pro volný čas chce postavit česká developerská firma Amádeus.
     "Podařilo se nám shromáždit přes 13.900 podpisů a v jejich sběru budeme pokračovat, abychom měli dostatečnou rezervu pro případné neplatné podpisy," uvedl. Do 3. srpna chtějí navrhovatelé referenda nasbírat nejméně 15.000 podpisů. Podpisy předloží ke kontrole na plzeňském magistrátu v pondělí 6. srpna a uspořádají tiskovou konferenci.
     Návrh na vyhlášení referenda musí podle Marka ve městě velikosti Plzně podepsat nejméně desetina všech voličů, tedy 13.500. Kromě podpisu musejí správně a úplně vyplnit údaje o bydlišti a datum narození. Zkušenosti z jiných velkých měst jako je Brno či Plzeň, kde se v roce 2004 pokoušely Děti Země vyhlásit referendum o výši jízdného, ukazují, že návrh i přes důkladnou kontrolu podepíše vždy několik procent občanů chybně nebo vícekrát, uvedl. Spojením referenda s termínem krajských voleb padá podle Marka argument odpůrců poukazující na vysoké náklady organizace referenda a také bude zajištěná minimální účast.
     Amádeus chce co nejdříve požádat o územní rozhodnutí a stihnout objekt postavit do dvou let. Městu se zavázal k tomu, že 45 procent prostoru v multifunkčním domě Corso Americká budou tvořit obchodní plochy, zbytek byty, kulturní a relaxační prostory, kanceláře, ale i venkovní amfiteátr na střeše. Z Americké třídy vznikne bulvár. Podle zástupce investora Jana Petříka nepanují žádné významné rozpory mezi radnicí a developerem a společně diskutují o podobě objektu.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 23.07.12 18:50
Návštěvnost: 3475 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.