Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před 75 lety nacisté ukázali, jaké umění je podle nich zvrhlé

Národní socialisté uzavřeli Bauhaus již roku 1933.
Mnichov - Nacistický režim v Německu třicátých let nepronásledoval jen politické oponenty a Židy, terčem se stalo i nevhodné umění. Před 75 lety, 19. července 1937, byla v Mnichově otevřena výstava, na které Goebbelsovo ministerstvo propagandy ukáza- lo veřejnosti, co je to "zvrhlé umění" (německy Entartete Kunst). V prostorách Archeologického institutu mohli diváci vidět na 650 moderních děl téměř 120 výtvarníků.
     Zastoupeni tam byli Marc Chagall, Max Ernst, Oskar Kokoschka a další představitelé avantgardy - surrealisté, dadaisté, impresionisté, kubisté, fauvisté a ostatní výtvarníci "bolševicko-židovských" směrů, jejichž díla si podle nacistů zasluhovala odsouzení a likvidaci.
     Expozice, původně plánovaná do září, byla k  vidění až do konce listopadu 1937. Výstava pak až do roku 1941 putovala po dalších německých a rakouských městech, navštívily ji tři miliony lidí.
Autor: ČTK, 19.07.12 01:10
Návštěvnost: 2743 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.