Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O startovací byty v Brně není zájem, město změní podmínky

Brno - O takzvané startovací byty s výhodnějším nájmem v Brně není příliš zájem, na nabídku 44 nových bytů reagovali zatím čtyři zájemci. Město proto prodloužilo lhůtu na podání žádostí. Startovací byty nabízejí výhodnější nájem, uchazeči musí ale splnit podmínky ohledně výše platu, věku a rodinné situace. Startovací byty nabízí brněnský magistrát poprvé, řekl dnes novinářům primátor města Roman Onderka (ČSSD).
     "Startovací byty jsou výhodná záležitost. Částka vynaložená lidmi na bydlení totiž není v našem městě malá," řekl Onderka. O startovací byty s nájmem 50 korun za metr čtvereční se mohou hlásit manželé do 35 let, jejichž příjem dosahuje maximálně dvojnásobku průměrné hrubé mzdy. Zároveň musí mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření s  cílovou částkou minimálně 200.000 korun a splnit další podmínky. Smlouva se uzavírá na tři roky s možným prodloužením o další dva roky.
     Malý zájem o  byty lze podle Onderky vysvětlit několika způsoby. Ceny nemovitostí klesly a mnozí lidé uvažují, že si vezmou půjčku a koupí vlastní bydlení. Startovací byty jsou také novinkou, o které nemusí mladí manželé vědět. Zároveň v Brně, které je univerzitním městem, funguje zavedený systém studentského spolubydlení, kdy není problém získat místo v bytě s dalšími lidmi za rozumnou cenu.
     Primátor do budoucna nevyloučil změnu některých podmínek získání startovacího bytu v  Brně. "Jestli se ukáže, že je potřeba upravit některé parametry, myslím si, že Rada města Brna najde dostatek síly, aby je upravila. Je potřeba říci, že jde o  pilotní projekt," řekl Onderka.
Žádosti o startovací byty mohli lidé podávat do konce června, nyní je lhůta prodloužená do 31. srpna. Byty vznikly přestavbou bývalé ubytovny Juventus ve Stamicově ulici v městské části Kohoutovice. Kromě startovacích bytů budou v domě i byty pro seniory s  pečovatelskou službou a bezbariérové byty pro handicapované.
Zdroj: Barbora Měchurová
Vložil: ČTK, 19.07.12 00:35
Návštěvnost: 4383 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.