Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Památkový ústav otevřel v Praze informační centrum, chystá e-shop

Praha - Národní památkový ústav (NPÚ) otevřel dnes v Praze informační centrum, kde se lidé mohou dozvědět informace o památkách v jeho správě. Ústav spravuje stovku hradů a zámků i dalších objektů. V centru v ulici Na Perštýně si lidé budou moci také koupit knihy o památkách. Pracovníci NPÚ připravují i spuštění elektronického obchodu a do budoucna také on-line prodej vstupenek na památky i na doprovodné kulturní akce.
    "Národní památkový ústav jednoznačně postrádal místo, kde by návštěvníci mohli získat nejen aktuální informace z památek ve správě NPÚ, ale především výstupy z jeho odborné činnosti v podobě jeho publikací a periodik," uvedla při otevření centra ředitelka NPÚ Naďa Goryczková. Knihy o památkách se zatím prodávaly jen na jednotlivých územních pracovištích NPÚ, teď si budou moci zájemci vybírat z celé nabídky pokrývající čtení o všech hradech a zámcích.
    Národní památkový ústav je největší příspěvkovou organizací ministerstva kultury. Kromě odborné činnosti v oblasti památkové péče je také správcem státních hradů a zámků. Většina z nich je přístupná veřejnosti, sedm z nich je zapsáno na seznamu UNESCO.
    Kromě hradů a zámků NPÚ spravuje také některé kostely, kláštery a další řeholní domy. V úplné nebo částečné jeho správě jsou významné klášterní areály, například Plasy, Kladruby u Stříbra nebo Doksany. NPÚ spravuje také památky lidové architektury, ale i unikátní technickou památku - důl Michal v Ostravě.
Autor: ČTK, 11.07.12 17:55
Návštěvnost: 3345 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.