Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Praze chátrají desítky budov, radnice s tím nemohou nic dělat

Praha - V Praze je stále řada zanedbaných budov, které se stávají cílem squatterů. Veřejnost a památkáři dlouhodobě upozorňují nejen na zchátralou vilu Milada v Holešovicích, kterou o víkendu vyklidila policie. Problémem jsou další desítky objektů, třeba dům na rohu Kaprovy a Křižovnické ulice, bývalé parní lázně Na Slupi nebo opuštěný statek Cibulka. Budovy jsou většinou v soukromém vlastnictví. Radnice tak s nimi nemohou nic dělat.
     Problémem s opuštěnými domy jsou především nedořešené vlastnické vztahy, chybějící stavební povolení či nedostatek peněz na opravu. Praha 2 se v  souvislosti s víkendovými událostmi kolem vily Milada znovu dopisem obrátila na majitele domů. "Není ale příliš mnoho možností, jak majitele přimět, aby s  objekty něco dělali," připouští místostarosta Prahy 2 Jan Vaněk. Ani zákon k  radnicím příliš vstřícný není, podle některých chrání především vlastníky.
     Praha 1 má na svém území asi tři desítky problematických budov, o které se jejich majitelé nestarají. "Radnice se snaží vlastníky přimět k opravám, ale nemá k tomu dostatečné právní síly," uvedla mluvčí městské části Veronika Blažková. "Podařilo se nám minulý rok nařídit základní zabezpečovací práce v  Křižovnické 14, ale celkovou rekonstrukci musí chtít vlastník sám, k čemuž se ovšem nemá," doplnila.
Mezi zchátralé domy patří i torzo tiskáren v  Opletalově ulici, u kterého se provádí pravidelná geodetická měření. "Před pár týdny zde byl zjištěn pohyb směrem do dvora, a proto je připraveno další měření již za tři měsíce," uvedla mluvčí.
     Kromě vily Milada se v médiích v  souvislosti se squattery v posledních týdnech mluvilo o usedlosti Cibulka. Z  dlouhodobě neudržovaného statku, jehož historie se datuje od 14. století, vyvedla v květnu policie několik lidí. Sami squatteři už dřív upozorňovali na neutěšený stav usedlosti Kajetánka na Břevnově, statku Turbovka v Košířích nebo rozlehlého domu na Květnovém náměstí na Chodově.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 03.07.12 18:20
Návštěvnost: 3810 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.