Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Renovace ostravského trojhalí bude levnější, začne o prázdninách

foto: www.vitkovice.cz
Ostrava - Už v červenci by v Ostravě mohla začít rekonstrukce historických budov takzvaného trojhalí na území bývalé koksovny Karolina v centru města. Projekt původně počítal s tím, že přestavba objektů na nové prostory pro společenské, kulturní i sportovní vyžití bude stát více než 300 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele stavby se však cenu podařilo snížit na přibližně 149 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD).

    Památkově chráněné objekty někdejší elektrocentrály a ústředny, souhrnně nazývaných jako trojhalí, jsou jediné budovy, které zůstaly na území bývalého průmyslového areálu. V jejich těsném sousedství se v březnu otevřelo nové nákupně-zábavní centrum Forum Nová Karolina a vznikají u nich i nové byty a kancelářské prostory. Firmy ve výběrovém řízení za jejich přestavbu požadovaly od 149 do 231 milionů korun.
    Historické objekty budou renovovány podle návrhu architekta Josefa Pleskota, který se v Ostravě podílí i na proměně Dolní oblasti Vítkovic. Převážná část nákladů bude financována z peněz Evropské unie a renovace by měla být dokončena příští rok o prázdninách.
    Projekt počítá s tím, že z někdejší ústředny, jejíž rozloha je přibližně stejná jako centrální Masarykovo náměstí, vznikne jakési zastřešené náměstí. V památkově chráněných objektech se tak budou moci konat nejen sportovní akce, ale například i výstavy, koncerty nebo trhy. V zimním období by v místě mohlo fungovat kluziště a v plánu jsou i dvě tělocvičny pro veřejnost.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 13.06.12 14:35
Návštěvnost: 5325 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.