Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lávka přes Orlici v H. Králové je hotová, otevře se ve čtvrtek


Hradec Králové - Nová lávka přes řeku Orlici v Hradci Králové je hotová, chodcům a cyklistům se slavnostně otevře ve čtvrtek ve 22:00. Ocelový most na místě bývalého přívozu bude tvořit důležitou část hlavní sítě cyklotras stotisícového města a bezpečně spojí univerzitní kampus s historickým centrem. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Město pro lávku hledá název, zapojit se může i veřejnost.

    Asi 75 metrů dlouhá a 4,5 metru široká lávka překonává Orlici mezi Jiráskovými sady a objekty hradecké univerzity. Zatím cyklisté musejí z centra k univerzitě jezdit přes nedaleký, dopravou velmi zatížený úzký most. "Podařilo se dokončit jednu z praktických a potřebných staveb ve městě, která poslouží všem věkovým kategoriím," uvedl primátor Zdeněk Fink.
    Projekt mostu pro město udělal renomovaný český architekt Mirko Baum, který působí v Německu. Lávku za 26 milionů korun postavila společnost M-Silnice. Zhruba 85 procent nákladů městu uhradí dotace z fondů Evropské unie.
    Návrhy na pojmenování lávky mohou lidé posílat na adresu anketa@mmhk.cz. "Dorazilo už zhruba sedm desítek návrhů, mezi nimiž dominuje Orlička, Orličanka či Studentská lávka. Jeden z autorů navrhuje pojmenovat dílo Lávka zamilovaných a navrhuje připojit na lávku zámek a klíč vhodit do Orlice," uvedla Vlčková.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 12.06.12 19:15
Návštěvnost: 4604 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.