Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radnice v Boskovicích chce zastavět proluky v židovské čtvrti

Boskovice (Blanensko) - Vedení boskovické radnice chce nechat zastavět dvě proluky v historické židovské čtvrti. Na využití čekají už desetiletí. Za tu dobu se tato část města změnila ze zanedbané na jednu z jeho největších turistických atrakcí. Jak by se daly proluky využít, se snaží radnice zjistit ve spolupráci s ml adými architekty, řekla dnes ČTK místostarostka Jaromíra Vítková (KDU-ČSL).
    "Židovská čtvrť tvoří od roku 1990 městskou památkovou zónu. Rádi bychom v ní v budoucnu místo proluk viděli multifunkční objekty s kancelářemi, kavárnami a byty," uvedla místostarostka.
    Studenti architektury Technické univerzity v Liberci vypracovali studie na využití proluk, které budou od úterý v Boskovicích vystaveny. Vítková zdůraznila, že do zahájení výstavby v Bílkově a Plačkově ulici je ještě daleko.
    Nejdříve bude nutné vykoupit pozemky v prolukách a v jejich okolí. Město je připraveno jednat s developery.
    Boskovice byly po staletí jedním z nejvýznamnějších židovských center na Moravě. Za druhé světové války bylo z města odvezeno do koncentračních táborů asi 500 Židů, přežilo jich 14.
    Za komunismu čtvrť chátrala. Do údržby památek se neinvestovalo. Některé domy se sesunuly samy, jiné musely být strženy. Teprve po pádu komunismu začala obnova čtvrtě, která má podle architektů své jedinečné kouzlo.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 11.06.12 20:00
Návštěvnost: 3809 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Kouzlo... Čestmír 13.06.12 10:14
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.