Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Revitalizace kulturního domu ve Vodňanech - výsledky soutěže

Do architektonické soutěže "Vodňany - obnova kulturního domu" se přihlásilo 35 autorů se svými soutěžními studiemi. Porota, které předsedal doc. Ing.arch. Petr Kovář ocenila poměrně vysokou úroveň celé soutěže a v této souvislosti rovněž i přístup samosprávy města Vodňan k postupné obnově zanedbaných míst a domů nacházejících se na území města.
První místo ve veřejné architektonické soutěži o návrh obnovy kulturního domu ve Vodňanech získal tým architektů ve složení Ing. Jaroslav Lesenský, Ing.arch. Pavel Lesenský a Ing. Petr Fogl. Porota ocenila výborně zpracovanou koncepci univerzálního sálu, který může sloužit jak pro divadelní představení, tak i pro promítání filmů. Za přidanou hodnotu považuje možnost otevřít prostor jeviště do parku, čímž vznikne velmi atraktivní prostor. Porota konstatovala, že ”návrh je civilní, kompaktní a úsporný. Architektura domu je založena na čistých až minimalistických objemech prolomených prosklenými stěnami. Výraz stavby je soudobý, elegantní a dobře reprezentuje kulturní a společenskou funkci stavby".
Druhé místo získala Platforma architekti Ing. David Průša, Ing.arch. Alena Mazalová ve spolupráci s Ing.arch. Janem Zemanem. Na třetím místě se umístil tým ve složení Ing.arch. Jan Kadlas, Ing.arch. David Pavlišta a Ing.arch. Jiří Žid.
Zdroj: Cena Petra Parléře
Vložil: Tisková zpráva, 29.05.12 15:35
Návštěvnost: 11460 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
a je je stepan 30.05.12 11:31
je to bída Honza 30.05.12 16:26
"Takový hezký penízky," Martin Cviček 31.05.12 13:57
nevim Pavel 01.06.12 12:32
Posílejte nám k publikování svoje neoceněné projekty Petr Šmídek 02.06.12 11:09
Forma Irena 13.06.12 20:40
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.