Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pokračování ve výstavbě nádraží v Arnhemu od UN Studio

Minulé úterý jsme měli možnost vyslechnout si na vídeňské Angewandte přednášku Ben van Berkela z holandského ateliéru UN Studio, kde spíše než jednotlivé stavby představil svůj způsob uvažování a hledání souvislostí. Prostorové ztvárnění projektů UN Studio již stačilo zamotat hlavu nejednomu inženýrovi, o čem svědčí hlavní dopravní uzel v Arnhemu na východě Holandska. Přestože architekti zvítězili se svojí odvážnou konstrukcí zastřešující hlavní nádraží již před deseti lety a měli k dispozici nejlepší inženýry z londýnské kanceláře Arup, tak samotná výstavba mohla začít až v těchto dnech. Dosud byl jejich návrh považován za nerealizovatelný a nenašla se žádná stavební firma, která by podstoupila riziko při realizaci organické struktury. Nyní byla sepsána smlouva holandských drah ProRail se stavebním konsorciem Ballast Nedam/BAM, které se zavázalo vybudovat nádražní halu do roku 2014. Nádraží ukončuje stávající komplex podzemních garáží, tunelu, mostu a kancelářských věží. Zároveň slouží jako několikapatrová spojnice autobusového nádraží, parkoviště automobilů a jízdních kol. Hlavní nosnou konstrukci nádražní haly bude tvořit 50 prefabrikovaných dílů, které se později na staveništi svaří. Průběh výstavby přitom nesmí nijak ovlivnit plynulost železničního provozu.

Více informací >
Zdroj: UN Studio
Vložil: Petr Šmídek, 30.05.12 07:00
Návštěvnost: 3520 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.