Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kniha vzpomínek prof. ing. arch. Vladimíra Karfíka (1901-1996)

Nakladatelství ATELIER IM  Luhačovice připra- vuje v druhé polovině roku 2012 vydání české verze  autobiografické knihy Vladimíra KARFÍKA, kterou autor tvořil v osmdesátých letech minulého století s přáním, aby nakladatelství knihu vydalo.  Zároveň s knihou se natáčel i dvouhodinový dokument tvořený filmařem a filmovým historikem, panem Jiřím Novotným.
     Bylo plánováno, aby obě části vyšly společně a sloužily odbornými znalostmi ke studiu života a díla arch. Karfíka nejen na VUT, ale i široké veřejnosti. Pan profesor napsal ke knize delší úvod, který byl vydán jako propagační publikace a zabývá se  zejména svou praxí, povětšině ve Zlíně, kde byl šestnáct let vedoucím stavebního odboru fy Baťa  (předchůdce společnosti Centroprojekt) a také stavební praxí v cizině.
     Koncem osmdesátých let  nebylo jisté, zda bude možno vydat vzpomínkovou knihu v celém rozsahu. Menší publikace tedy suplovala i možnost seznámit se s celou problematikou.
     Po roce 1989 však nakladatelství navíc nedisponovalo potřebnou finanční částkou a společně s autorem přivítalo možnost, aby dílo vyšlo na Slovensku. Prof. Ing. arch. Vladimír Karfík slovenské architektuře i stavebnictví mnoho přinesl, a tak bylo šlechetné od Spolku architektov Slovenska, že knihu k vydání připravilo a vydalo.  Dílo vzbudilo velkou pozornost a znovu ožil i původní záměr vydat dílo česky s doplňky, které již nyní vyjít mohou a také s materiály z rodinného archivu. Navíc se zpracovává i filmový materiál, který bude distribuován společně s knihou.
     Záleží nám na tom, abychom Vám tuto skutečnost oznámili a zároveň  vyslovili i prosbu o závazné objednávky, neboť budeme moci regulovat náklad. Slovenští kolegové jsou myšlence nakloněni a spolupracují.

Můžete se závazně přihlásit na e-mail adrese: atelierim@seznam.cz nebo písemně na adrese: ATELIER IM, nakladatelství - arch. M. Bařinka &  PhDr. I. Voštová - ul. dr. Veselého 1066
763 26  Luhačovice do 20. července 2012. Domluva je možná na tel./fax: 577 131 261
Technické údaje: Formát: zvětšený A5 (185 x 228 mm)  Počet stran: 432 Pevná vazba: V 8a Blok: křídový papír mat
Předpokládaný termín vytištění: počátek prosince 2012
Zdroj: ATELIER IM, nakladatelství
Vložil: Tisková zpráva, 10.08.12 12:00
Návštěvnost: 5919 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.