Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pražští radní zastavili přípravu územního plánu, připraví jiný

Praha - Pražští radní napodruhé zastavili přípravu nového územního plánu a zahájili přípravu jiného, takzvaného metropolitního plánu. ČTK to řekla Tereza Králová z tiskového oddělení magistrátu. Materiál ve čtvrtek projedná zastupitelstvo. Rada o návrzích jednala už před měsícem, kvůli sporům v klubu ODS ale schválila pouze záměr ukončit dosavadní plán a připravit jiný.
    Cílem metropolitního plánu je omezit počet projednávaných změn územního plánu, které podle primátorského náměstka Tomáše Hudečka (TOP 09) nabízejí prostor ke korupci. Dokument má být jednodušší a stabilnější, stanoví jen maximální zátěž území.
    "Územní plánování by se mělo očistit. Jsem rád, že se rada za můj projekt postavila. Máme před sebou tři a půl roku, abychom ho dokončili," řekl novinářům Hudeček. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) označil dnešní rozhodnutí za zásadní a strategické, v oblasti územního plánování největší za poslední léta.
    Podle Hudečka město k současnému územnímu plánu projednávalo 2077 změn, jejichž zpracování Prahu stálo asi 140 milionů korun. "Připravovaný nový územní plán by s sebou do budoucna nesl nutnost jej nepřetržitě měnit a tím by se i prodražoval. Rozhodnutí zastavit práce na něm má tedy i ekonomické odůvodnění," uvedl Hudeček.
    Nový metropolitní plán bude zpracován v měřítku 1:25000, současný plán přitom rozpracovává území hlavního města do měřítka 1:10000. Plán se nebude do podrobností zabývat územími, která jsou stabilizovaná. Problematická nebo nedořešená místa ale rozpracuje v podrobnějším měřítku.
    Cílem metropolitního plánu bude mimo jiné omezení rozrůstání města do šířky, ochrana nezastavitelných ploch a návrat bydlení do centra města.
    Radní dnes také souhlasili s tím, aby se začala znovu připravovat změna územního plánu, která by umožnila přestavbu železničního nádraží v Bubnech. Podmínkou schválení změny bude zpracování územní studie a posouzení vlivu změny na životní prostředí. Zanedbané území v Holešovicích je v rukou soukromých vlastníků, studie by podle Hudečka měla najít kompromis mezi jednotlivými zájmy developerů. "Žádné takové další rozvojové území už město v centru nemá. Praha by se měla postarat o všechny druhy využití, součástí by měla být i moderní architektura," dodal Hudeček. Podle dřívějších informací by v místě mohl vzniknout například koncertní sál, který Praze chybí.
    Projednávání změny bylo v minulosti přerušeno. Výstavbu v Bubnech za desítky miliard korun dlouhodobě plánuje například společnost Orco Property Group, která se ale v minulých letech potýkala s vysokým zadlužením. Na nevyužívaných železničních pozemcích měl vzniknout kancelářský, bytový a obchodní komplex.
Autor: ČTK, 22.05.12 21:25
Návštěvnost: 2834 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.