Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnské výstavní síně se poosmé otevřou při muzejní noci

Brno - Brněnské výstavní síně se dnes večer poosmé otevřou při muzejní noci, která každoročně láká desetitisíce návštěvníků. Loni pořadatelé napočítali celkem 145.000 návštěvnických vstupů, mnohde se stály dlouhé fronty. Tentokrát připravilo program 15 institucí, kromě muzeí a galerií také Knihovna Jiřího Mahena, Hvězdárna a planetárium Brno a Národní divadlo Brno.
     Novinkou oproti minulým ročníkům je symbolické vstupné v některých muzeích. Moravské zemské muzeum umožní prohlídku všech svých objektů za 20 korun. Stejnou cenu nastavilo i Technické muzeum. Za desetikorunu se zájemci podívají do špilberských expozic a kasemat, Muzea hraček a Mendelova muzea. Na ostatních místech zůstává volné či dobrovolné vstupné.
     Brány muzeí se otevřou v 18:00 a zůstanou dokořán až do půlnoci. Jednotlivá muzea a galerie připravují kulturní program, například odborné výklady ve výstavách, výtvarné a řemeslné dílny, autorská čtení a koncerty.
     Dopravní podnik nabídne zvláštní linky, které přepraví účastníky do odlehlejších a mimobrněnských muzeí. Součástí brněnské muzejní noci jsou totiž také expozice Muzea Brněnska v  Rajhradu, Předklášteří a Praci. Podrobné informace o programu nabízí oficiální web www.brnenskamuzejninoc.cz, případně zdarma rozdávaná tištěná brožura, která je k dispozici v jednotlivých muzeích.

Hvězdárna a planetárium Brno
Autor: ČTK, 19.05.12 13:25
Návštěvnost: 2430 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.