Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Blansko vypíše soutěž na využití zchátralého Hotelu Dukla

Blansko - Blansko vypíše na podzim architektonickou soutěž na využití zchátralého Hotelu Dukla v centru města. Radnice jej koupila před časem za 30,5 milionu korun z obavy, aby se nestal ubytovnou pro nepřizpůsobivé. Nyní ale město neví, jak jej dál využít. Architekti by měli poradit, zda hotel přestavět, zbourat a postavit novou budovu či na místě ponechat prostranství se zelení. ČTK to dnes řekl blanenský starosta Lubomír Toufar (ČSSD).
     "Snad již do konce roku budeme vědět, jak s hotelem naložit. Pevně věříme, že se nám v  rámci soutěže na studii ozve také developer, který by pak vybraný záměr chtěl zrealizovat," uvedl starosta. Počítá s tím, že jednotlivé návrhy město zveřejní, aby si jeho obyvatelé mohli zvolit ten nejsympatičtější z nich.
     Koupit hotel přinutila město veřejnost. Jeho původní vlastník, společnost Galaxie, se dostal do úpadku. Když bylo oznámeno, že hotel půjde do dražby, vynořily se spekulace o podnikatelích, kteří chtějí Duklu koupit a nastěhovat do ní sociálně slabé rodiny a bezdomovce z jiných měst.
     V minulosti byl Hotel Dukla nejluxusnějším ubytovacím zařízením ve městě, v němž bydleli četní zahraniční návštěvníci Moravského krasu. Objekt ale od devadesátých let chátral.
     Město po jeho koupi hotel pronajalo za 1,2 milionu korun. Bude v něm provozováno levné ubytování, prodejny s levným zbožím, kanceláře, bar a také vinárna, a to až do doby, kdy město rozhodne o jeho osudu.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 18.05.12 22:00
Návštěvnost: 3530 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.