Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň staví lávku do Prazdroje, turistům se více otevře centrum

Plzeň - Pěším a cykloturistům se po 30 letech propojí centrum Plzně s areálem Plzeňského Prazdroje. Město v těchto dnech zahájilo stavbu lávky přes Radbuzu, která už v srpnu vyústí na dvůr pivovaru před budovu návštěvnického centra. Prazdroj už před pěti lety stavbu inicioval a přispěl na její projekt. Lávka bude součástí městské stavby ve Štruncových sadech, zóny rekreace a sportu poblíž středu města za 72 milionů korun. ČTK to řekla manažerka cestovního ruchu a historického dědictví Plzeňského Prazdroje Jindřiška Eliášková.
    "Lávku staví město za své peníze, my děláme její napojení přes střechy našich garáží. Vznikne koridor, který vyústí před návštěvnickým centrem," uvedla. Lávka povede od bývalé Brány borců stadionu ve Štruncových sadech. Prazdroj dá do koridoru, který postaví do konce června, téměř tři miliony korun. S kolaudací lávky se počítá v září. Její otevření by pivovar uvítal 5. října ke 170. výročí svého založení.
    "Má to přínos pro nás, ale hlavně pro město, protože my přivezeme do areálu skoro čtvrt milionu návštěvníků ročně, a ti lidé mají problém dostat se do města," uvedla Eliášková. Podle ní bude lávka přínosná i pro Plzeňany, jimž zkrátí cestu na Doubravku a Slovany. Lávka propojí Prazdroj s Pivovarským muzeem, historickým podzemím a napojí je na zajímavé turistické cíle ve městě, třeba na náměstí a synagogu.
    Návštěvníci pivovaru projdou podél řeky koridorem mezi sokolovnou a stadionem k podchodu pod magistrálou, takzvané myší díře, a krásně upravenou Mlýnskou strouhou dojdou do centra.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 15.05.12 18:25
Návštěvnost: 3396 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.