Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Beroun přesune autobusové nádraží k vlakovému

Beroun - Beroun začne s rozsáhlou rekonstrukcí prostoru před vlakovým nádražím, kam přesune také autobusové nádraží. Město získalo na revitalizaci prostoru a přemístění nádraží dotaci 52 milionů korun, celý projekt vyjde na více než 60 milionů. Práce by měly začít příští rok na jaře a skončit v  roce 2014, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Pavla Švédová.
     Železniční a autobusové nádraží jsou nyní od sebe vzdušnou čarou vzdáleny asi kilometr. Podle městské architekty Dany Vilhelmové se o přemístění autobusového nádraží jednalo už před více než dvaceti lety a počítá s tím i územní plán. "Jde o celosvětový trend, kdy se veškerá doprava hromadná i individuální soustředí na jediné místo. Pro obyvatele i návštěvníky města se výrazně zlepší cestování za prací, službami, vzděláním a dalšími aktivitami. Pro město bude mít velký přínos rovněž snížení ekologické zátěže z dopravy," uvedla starostka Šárka Endrlová.
     Upraven bude prostor na ploše 22.300 metrů čtverečních. V okolí nádraží vznikne nová křižovatka, chodníky, parkoviště pro krátkodobé stání a cyklostezka. Počítá se také s rozsáhlou revitalizací zeleně a vysazením desítek stromů a keřů. Změn dozná i současné nádraží Českých drah, kde podle Švédové vznikne čekárna, kterou nynější autobusové nádraží nemá. Obě nádraží tak vytvoří propojený dopravní terminál.
     Podle představitelů města jde o jednu z  největších investičních akcí v Berouně za několik posledních let. Podobně finančně náročný projekt prý byla třeba výstavba kanalizace a rozsáhlé opravy města po povodni v roce 2002. Z nynějšího autobusového nádraží se má stát prostor pro volnočasové aktivity a bezplatné parkoviště.
Autor: ČTK, 09.05.12 20:15
Návštěvnost: 3667 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.