Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kalousek bude žádat o vyvození odpovědnosti za Justiční palác

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) bude žádat vyvození osobní odpovědnosti za pochybení kolem stavby brněnského justičního paláce. Dvou- miliardovou pokutu, kterou soudu vyměřil finanční úřad, ale zaplatí stát vlastně sám sobě. Stále je ale možné, že ji generální ředitel finanční správy soudu promine nebo zmírní. Vyplynulo to z Kalouskova vyjádření v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize.
     Pokud bude muset soud pokutu skutečně zaplatit, ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) už avizoval, že bude muset Kalouska žádat o navýšení rozpočtu svého resortu.
     V případě, že pokutu nebude možné prominout, bude se to podle Kalouska řešit přesunem částky v rozpočtu. Ministr financí připustil, že je problém, když se postih týká soudu. Jiné zákony totiž říkají, že stát je povinen soudům zajistit dostatek peněz, aby mohly soudit nezávisle. "Dva zákony jdou v důsledcích jako by proti sobě," uvedl Kalousek. Bude prý aspoň naléhat na vyvození pracovněprávní odpovědnosti.
      Sankci udělil Finanční úřad Brno za různá administrativní pochybení spojená s výstavbou paláce. Finanční ředitelství Brno odvolání brněnského krajského soudu proti pokutě zamítlo. Soud hodlá požádat o posun splatnosti a o prominutí odvodu.
     Částka dvě miliardy korun představuje veškeré náklady spojené s výstavbou nového brněnského justičního areálu. Finanční úřad zjistil, že krajský soud nepostupoval správně při projektu, a peníze na něj vyčleněné státem by měl proto vrátit. Justiční areál ale stojí a je už delší čas plně v provozu. Ještě v roce 2005 se předpokládalo, že areál bude stát asi 800 milionů.
     Kalousek označil projekt za "pěknou šíbrovinu". Ve věci už dříve padlo trestní oznámení, policie je ale odložila.

Autor: ČTK, 06.05.12 14:00
Návštěvnost: 2915 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.