Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cyril Říha : K čemu je dobrý mezioborový pohled z ptačí perspektivy na současná města?

VVP AVU Vás srdečně zve na poslední přednášku z jarního cyklu "Středy na AVU": ve středu 9. května 2012, od 18:00 hodin, aula Akademie výtvarných umění v Praze (3. patro), U Akademie 4, Praha.

Cyril Říha
K čemu je dobrý mezioborový pohled z ptačí perspektivy na současná města?

Cyril Říha z Centra pro teoretická studia AV ČR a UK v Praze představí dva ne zcela běžné pohledy na město: perspektivu makroskopickou, tedy to, co vše nám mohou ukázat satelitní snímky o základních charakteristikách a (leckdy) pozoruhodných pravidelnostech současných měst, a perspektivu trans-disciplinární, která využívá znalostí z oborů, jako je ekologie, fyzika či ekonomie, pro zkoumání města. Tyto neběžné pohledy mají pomoci poskytnout nové odpovědi na docela běžné otázky, které si v souvislosti s našimi městy klademe: Kde je nejvíc velkých měst? Kolik energie se spotřebuje ve městech? Jaká je v nich role prázdného prostoru? Postrádají velká města zeleň? Co je špatného na dopravních zácpách?Přednášku můžete vidět také on-line na portálu ČT 24 nebo na stránkách iVysílání České televize, kde bude později archivovaná.
Technická podpora Diglab AVU. Předchozí přednášky z cyklu Středy na AVU můžete vidět zde. Program celého cyklu pro jarní semestr 2011/2012 naleznete na stránce VVP AVU.
Zdroj: Terezie Nekvindová, VVP AVU
Vložil: Tisková zpráva, 04.05.12 09:00
Návštěvnost: 2933 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.