Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Holešovicích byl včera evakuován bytový dům Prague Marina

foto: David Marvan
Praha - V pražských Holešovicích bylo v neděli evakuováno asi 30 nájemníků pětipatrového bytového domu. Důvodem bylo podezření, že dům má poškozenou statiku. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Informovala o tom dnes policejní mluvčí Jana Rösslerová. Investor stavby zajistil nájemníkům náhradní ubytování v okolních hotelech.
      Případ podle policejní mluvčí nahlásil jeden z nájemníků, který slyšel zvláštní zvuky v konstrukci budovy a obával se zřícení domu. Na místo proto vyjel statik, který rozhodl o evakuaci čtyř vchodů i dalšího bytového domu, který je s budovou propojen.
      Budovy dnes od rána zkoumá statik a další odborníci, kteří by podle Rösslerové mohli rozhodnout o tom, zda se nájemníci budou moci vrátit. Policie případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. "Viníkovi pak za tento trestný čin hrozí až osmileté vězení," uvedla mluvčí. Policie si zároveň nechá zpracovat znalecké posudky z oboru stavebnictví, statiky a metalurgie, které budou použity při vyšetřování případu.

Statik: Lidé z evakuovaného domu v Praze se nesmí vrátit
Praha - Bez opravy části developerského projektu Prague Marina, který byl v neděli večer evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit. ČTK to řekl statik Václav Kučera z Technického a zkušebního ústavu stavebního, jenž dům v neděli kontroloval. Podle Metrostavu se deformovala asi čtvrtina sloupů, které dům podpírají. Z domu v pražských Holešovicích bylo v neděli evakuováno asi 30 nájemníků, policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.
      Investor stavby zajistil nájemníkům náhradní ubytování v okolních hotelech. "Před opravou se (obyvatelé) nebudou moci vrátit, bude nutná oprava. Nedovolím si předjímat, jak velká, protože nebyly dostupné podklady, ale pravděpodobně to bude větší oprava," řekl ČTK Kučera.
      Stavitelem luxusního projektu Prague Marina, který byl dokončen v minulých letech, je společnost Metrostav. "Každá sekce je podpírána šikmými sloupy, asi čtvrtina z nich se deformovala. Ne výrazně, ale deformovala. Dneska to zajišťujeme a podpíráme," řekl ČTK mluvčí Metrostavu František Polák. "Všechny nás to překvapilo, nic se tam doteď nedělo," dodal mluvčí. Metrostav zatím nedokáže odhadnout, jak dlouho budou opravy trvat. Podle Poláka se po zajištění bude muset část konstrukce odhalit, aby se zjistila příčina.
foto: Josef Šálek
      V  projektu Prague Marina bylo na nábřeží u holešovického přístavu vybudováno 338 bytů, většina z nich už je prodána. Zhruba devadesátimetrový byt se prodává za pět milionů korun, v domech jsou ale i byty o rozloze 200 metrů čtverečních, jejichž cena je více než 15 milionů korun.
      Případ v neděli podle policejní mluvčí Jany Rösslerové nahlásil jeden z nájemníků, který slyšel zvláštní zvuky v konstrukci budovy a obával se zřícení domu. Na místo proto vyjel statik, který rozhodl o  evakuaci čtyř vchodů i dalšího bytového domu, který je s budovou propojen.
      Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. "Viníkovi pak za tento trestný čin hrozí až osmileté vězení," uvedla mluvčí. Policie si zároveň nechá zpracovat znalecké posudky z  oboru stavebnictví, statiky a metalurgie, které budou použity při vyšetřování případu.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 30.04.12 21:30
Návštěvnost: 8656 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pouze dotaz koka 02.05.12 19:19
re dotaz Jan Brejcha 03.05.12 09:25
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.