Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Blansku nahradí zničenou zeď moderní objekt s mléčný barem

Autor: arch. Pavel Holouš
Blansko - V centru Blanska nahradí do konce roku oprýskanou zeď s několika vitrínami, přezdívanou místními s nadsázkou hladová, nový objekt s mléčným barem. Po jeho stavbě volali obyvatelé léta. Objekt za asi pět milionů korun by měl oživit nábřeží Svitavy, z něhož chce radnice vybudovat netradiční odpočinkovou zónu, která do města přiláká turisty. ČTK to dnes řekl starosta Lubomír Toufar (ČSSD).

    Vitríny původně sloužily k propagaci činnosti klubů působících při blanenských průmyslových podnicích. V uplynulých letech ale zeď zchátrala a vytvořila zanedbané zákoutí. Proto vedení města souhlasilo s jejím stržením a stavbou moderního objektu na jejím místě.
    Mléčný bar by měl být jednou ze zastávek na nábřeží Svitavy. Patrně ještě letos vznikne podél ní i cyklistická stezka. Hotova je zatím z poloviny. Na severním okraji města se napojí na cyklostezku vedoucí do nedalekého Ráječka.
    Město v uplynulých dnech vypsalo architektonickou soutěž, která by měla dát nábřeží dlouhému asi čtyři kilometry novou podobu. Počítá se s tím, že na něm přibudou sochy, zelená zákoutí, altánky a studie navrhují i vybudování lávek nad řekou.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 26.04.12 19:15
Návštěvnost: 2484 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.