Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na brněnském výstavišti staví pasivní domek, půjde do aukce

Brno - Na brněnském výstavišti dnes začal růst mobilní pasivní domek, který půjde do aukce. Bude mít rozměry 7,5 krát 3,5 metru a výšku 3,5 metru. Architekt David Vašíček, který stojí za vznikem projektu, ČTK řekl, že reálná cena buňky je zhruba 350.000 korun bez DPH. V podzimní internetové aukci bude jeho vyvolávací cena jedna koruna.
    Stavbu domku mohou návštěvníci veletrhů sledovat v pavilonu V. Akce je zaměřena především na prezentaci materiálů a stavebních postupů, které se používají u velkých obytných domů. V průběhu prvního dne byl smontován nosný skelet, podlaha, strop a všechny boční stěny. V následujících dnech se bude pokračovat zateplením a zaklopením zdí, instalací kuchyňské linky, vzduchotechniky a osvětlení.
    Podle organizátorů akce je o pasivní domy stále vyšší zájem. "Zatímco se situace ve stavebnictví zhoršuje, zájem o pasivní domy stoupá," uvedl Vašíček.
    Mobilní pasivní domek, který může svému budoucímu majiteli sloužit jako samostatný rekreační objekt nebo kancelář, kompletně vyroste do konce stavebních veletrhů v Brně. Na brněnském výstavišti začaly dnes a skončí v sobotu.
    Stavební veletrhy patří k nejnavštěvovanějším akcím Veletrhů Brno. Loni na ně zavítalo 66.326 návštěvníků. Na ploše přes 28.000 metrů čtverečních se představuje 809 vystavovatelů z 19 zemí.
Zdroj: Tomáš Bartoš
Vložil: ČTK, 24.04.12 18:20
Návštěvnost: 2580 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.