Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Soutěžní projekt na rozšíření muzea v Churu od Barozzi Veiga

Bachovy fugy nejsou zdrojem inspirace pouze pro hudebníky a skladatele, ale také umělce, výtvarníky a designery, kteří se snaží tento nápaditý kompoziční princip řazení napodobovat. Barcelonské Estudio Barozzi Veiga přímo nazvalo svůj projekt na rozšíření Spolkového uměleckého muzea „Umění fugy”. V porotě dvoustupňové soutěže zasedli m.j. Max Dudler nebo Christoph Gantenbein, kteří vybírali z celkem osmnácti návrhů.  

1.místo - Estudio Barozzi Veiga, Barcelona
2.místo - EM2N, Curych
3.místo - Valerio Olgiati, Flims
4.místo - Buchner Bründler, Basilej
5.místo - Durisch + Nolli Architetti, Massagno

Mezi dalšími účastníky soutěže byli také švýcarští architekti Morger Dettli, Holzer Kobler, e2a eckert eckert, Peter Meili Architekten, španělský Josep Lluis Mateo, portugalští Aires Mateus e Associados, vídeňští Adolf Krischanitz a Ortner und Ortner Baukunst nebo německá kancelář Staab Architekten. Barozzi Veiga se již minulé léto podařilo ve Švýcarsku zvítězit v soutěži na Musée des Beaux Arts do Lausanne.
Podle porotců se vítěznému projektu podařilo jasné a přesně začlenit do stávajícího architektonického okolí. Návrh rovněž disponuje prostory nejlépe odpovídajícími svými proporcemi pro potřeby sbírek a nabízí flexibilní prostorovou strukturu pro krátkodobé výstavy. Stejně efektivní je také dispozice i řešení nosné konstrukce. Mohutný centrální pilíř obsahuje veškerá schodiště a výtahy. Prostorová logika i svébytnost objektu se dále propisuje i do podzemního podlaží. Plochý reliéf fasády odlité z pohledového betonu se odkazuje referencemi na sousední vilu Planta. Výraz fasády podtrhuje svébytnost celého objektu. Zahrada vily Planta zůstala zachována. Dle porotců rozšířením muzea vznikne 'nový konsekventní venkovní prostor'. Porota doporučila kantonu Graubünden, aby zakázkou pověřil španělské architekty Barozzi Veiga. Předpokládané náklady na stavbu se odhadují na 28,5 milionu franků. Stavební práce začnou v říjnu a otevření muzea je naplánováno na září 2015.
Všechny soutěžní projekty jsou k vidění od 3. do 29. dubna 2012 ve Spolkovém uměleckém muzeu v Churu.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 03.04.12 22:20
Návštěvnost: 3355 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.