Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ceresit Visage Dřevěný vzhled fasády na bytovém domě v Žilině
Ceresit Visage Dřevěný vzhled fasády na bytovém domě v Žilině

Bytový dům na Nitrianskej ulici na sídlišti Vlčince III v slovenském krajském městě Žilina je situovaný v lokalitě s výbornou občanskou vybaveností. V domě se nachází 23 bytů s velmi dobrým dispozičním řešením, obchodní prostory a dostatečný počet parkovacích stání. Dům byl dokončen v listopadu loňského roku a jeho investor se rozhodl uplatnit výhody minerální tenkovrstvé omítky se strukturou dřeva Ceresit Visage.


U omítky Ceresit Visage se strukturou dřeva bylo požadovaného motivu dosaženo kombinací bílé minerální tenkovrstvé omítky a povrchové impregnační barvy v odstínu Irish Oak.

V bytovém domě převažují troj a dvoupokojové byty (10 a 9 jednotek), ostatní čtyři byty jsou v provedení 4+1. Každý z 23 bytů má sklepní prostory, balkon nebo lodžii. Byty na nejvyšším poschodí mají navíc velké terasy. Investorem bytového domu byla společnost PMF Invest, s.r.o. Bratislava, dodavatelem I.N.V.E.S.T. a.s. z Oravské Jasenice a generálním projektantem Ing. Arch. Michal Diviš z žilinského atelieru Michal Diviš Architekti s.r.o. Návrhy tohoto ateliéru podle jeho vlastních slov sbližují kreativní představivost a racionální logiku s empatií k požadavkům klientů. Typické je pro ně i invenční využití tradičních materiálů a důraz na výtvarný projev architektury. To se ostatně plně potvrdilo i na fasádě bytového domu - omítka je tradičním materiálem, ale v provedení s designem dřeva vytváří na bytovém domě elegantní detaily a zdůrazňuje jedinečný vzhled budovy.

Celková výměra omítek představovala 2500 m², z toho 600 m² tvořily omítky se strukturou dřeva Ceresit Visage, konkrétně produkty CT 720 a CT 721, 1900 m² pak ETICS omítky CT 16 a CT 174 se zrnem 1,5 mm. U omítky Ceresit Visage se strukturou dřeva bylo dle doporučení technických poradců firmy Henkel potřeba pro docílení požadovaného motivu dřeva kombinovat dva produkty z nové řady Visage. Minerální tenkovrstvá omítka pro tvorbu struktury dřeva pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 720 Visage (ta je vyráběna v přírodním bílém odstínu) vytvořila otištěním silikonové matrice autentickou kresbu dřeva a na tuto omítku se pak aplikovala povrchová impregnační barva CT 721. Ta je dostupná v šesti barevných odstínech - dva odstíny borovice, dub, týk, ořech a wenge. V případě bytového domu v Žiline byl zvolen odstín Irish Oak (dub). Nová omítka je  hydrofobizovaná a charakterizuje ji vysoká paropropustnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům, plísním, řasám a houbám. Impregnační nátěr díky svým charakteristickým vlastnostem představuje trvalou a odolnou ochranu minerálních omítek a umožňuje zvýšení odolnosti proti znečištění. Nátěr také vykazuje vysokou stálost odstínu barvy.

Efektní kombinace dřeva a hladké fasádní omítky bylo dosaženo použitím omítek Ceresit CT 174 se zrnem 1,5 mm, nanesenou na základní nátěr Ceresit CT 16. Ten snižuje nasákavost podkladu a díky minerálnímu plnivu zajišťuje zdrsněný povrch vytvrzeného nátěru pro dobrou přilnavost následných vrstev a vysokou odolnost proti obrusu. Nátěr sjednocuje povrch, má velmi dobrou schopnost krytí a zamezuje vzniku výkvětů a skvrn na probarvených omítkách. Silikon-silikátová omítka CT 174 je paropropustná a hydrofobní, odolná vůči povětrnostním vlivům, znečištění a UV záření a díky ochraně Bioprotect® je odolná i vůči plísním, řasám a houbám. 

Přehled použitých materiálů Ceresit:
minerální tenkovrstvá omítka Ceresit CT 720 Visage
impregnační nátěr Ceresit CT 721 Visage
základní nátěr Ceresit CT 16
silikon-silikátová omítka CT 174 se zrnem 1,5 mm.

Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 03.04.12 07:45
Návštěvnost: 12381 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.