Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Salone del Mobile 2012
Salone del Mobile 2012
Co by Vám letos rozhodně nemělo uniknout.
Salone del Mobile probíhá v Miláně každoročně v polovině dubna. Letos ožije Miláno veletrhem 17. až 22. dubna. Nejvíce vystavovatelů představí své produkty na milánském výstavišti ve čtvrti Rho. Svátek designu však bude probíhat také v zónách Brera a Tortona, ve výstavních sálech, nevyužívaných prostorech brownfields a ve většině milánských obchodů s nábytkem, designem a módou.

Zde je výběr toho nejlepšího, co bude na tomto veletrhu k vidění:AL2698
Fiera Milano, Rho: pavilon 16, stánek B 33

Vytváří krásné a funkční objekty, které se hodí do nejrůznějších interiérů, kde přetrvávají během měnících se trendů. Pracuje s hliníkem, materiálem ekologickým a recyklovatelným, v továrně s nejnovějšími technologiemi dle přísných ekologických norem. Využívá znalostí technologií mateřské společnosti Scilm, která vyrábí hliníkové profily a kování pro většinu italských výrobců kuchyní i ostatního mobiliáře.
Inspiruje se v přírodě, protože věří že nejlepší architektura není ta, kterou vytvořil člověk. V roce 2009 poprvé spatřily světlo světa policové stromy Fagus a Ginko, které "rostou" stejně dobře u stěny jako v prostoru.
Neméně povedený je i univerzální produkt Clematis, který lze použít jako noční, případně odkládací stolek, police či psací stůl. Za jeho svislými skleněnými panely se důmyslně skrývají veškeré elektrické rozvody i zásuvky a v čele horní desky výsuvy.
AL2698 také nabízí širokou škálu rozkládacích hliníkových stolů s různou povrchovou úpravou konstrukce i desky stolu, včetně dřevěné dýhy a skleněné desky s vlastním grafickým vzorem. Díky hliníkové konstrukci jsou stoly velice lehké, a tudíž vhodnou alternativou velkých dřevěných stolů do jídelen a zasedacích místností.

Více na: www.al2698.itCaccaro
Fiera Milano, Rho: pavilon 6, stánek C 23 - D 20

Již od roku 1958 se specializuje na výrobu nábytku pro ložnice a šatny. Nabízí ucelenou kolekci postelí, skříní, komod, polic, nočních a toaletních stolů. Během let bedlivě sleduje vývoj, kterým toto důležité místo v domě prochází. Tradiční pojetí ložnice jako uzavřeného striktně privátního místa vystřídal požadavek na otevřený soudobý obytný prostor - volný, modulární a s vlastní atmosférou.
Skříně Caccaro se díky velkému množství standardních modulů mohou přizpůsobit do jakéhokoliv prostoru. Šířka skříní se mění po 4cm, výška po 1cm. Pokud ani to nestačí, mohou být veškeré rozměry upraveny přesně podle vašich požadavků. Skříně je možné přizpůsobit i pro místnosti se šikmými stropy nebo tvořit takzvané mosty nad volným prostorem. Ke skříním jsou nabízeny úzké doplňkové moduly např. k uložení žehlícího prkna či náčiní pro úklid.
Kromě velkého množství velikostí a úprav poskytuje Caccaro ucelenou nabídku vnitřního vybavení, které dodává ve dvou variantách - ekonomicky výhodnější Standard, pro náročné klienty je určena varianta Plus.
Variabilitu umožňují i postele, kde je možné upravit délku, vybrat si různou podnož, úložný box či rošt pod matrace.
Nabízejí ucelenou kolekci povrchových úprav, aby bylo možné celou část domu, určenou k nočnímu odpočinku, ladit ve stejném designu.

Více na: www.caccaro.itEgo Paris
Fiera Milano, Rho: pavilon 6, stánek E 39

Tato francouzská společnost navrhuje a vyrábí venkovní nábytek vysoké kvality. Jejím mottem je design, dokonalost, výjimečnost a špetka odvahy...
Výrobky společnosti EGO Paris odráží individualitu a rozdílnost každého z nás. Při výběru barev a materiálového provedení umožňují svým klientům výjimečnou volnost a kreativitu, takže si každý může vybrat svoji jedinečnou kombinaci - to vyjadřuje podstatu sloganu "můj nábytek".
Nabízí škálu cca 300 kombinací použitých barev a materiálů. Přičemž další odstíny Ego Paris pouze přidává a tím umožňuje v průběhu let přikupovat nové díly do vaší domácí "stavebnice".
Při návrhu kolekcí přísně dodržuje moduly, které zajišťují variabilitu užití jednotlivých mobiliářových prvků. Například pohovka Kama má možnost devíti různých variant sezení, které jednoduše změníte umístěním sedáků a opěrek.
Použití ušlechtilých materiálů, důraz na detail a kvalitní povrchová úprava je to nejlepší z francouzské dovednosti. To vše činí z nábytku Ego Paris ideální interiérovo/exteriérovou volbu pro nejnáročnější uživatele.
Vřelost, sdílnost, relaxace a příjemné okamžiky jsou základní kameny každé kolekce společnosti Ego Paris.

Více na: www.egoparis.comErba
Fiera Milano, Rho: pavilon 12, stánek B 27

Mottem společnosti Erba je slogan: "Ne pouze trend, ale opravdový styl". Toto motto vystihuje nadčasový design sedaček Erba. Společnost se specializuje pouze na výrobu sedacího nábytku, což jí umožňuje dotáhnout produkty do posledního detailu.
V nabídce mají široké spektrum modelů a ještě širší spektrum materiálů. U Erby si vybere každý. Nabízí reprezentativní modely šité z nejjemnějších kůží, pohodlné sezení do obývacích pokojů i velice vzdušné či naopak avantgardní modely.
Všechny produkty jsou vyráběny přímo v továrně Erba v Itálii. Společnost používá jen ty nejkvalitnější materiály, které dále zpracovává ve svém výrobním komplexu. To ji umožňuje absolutní kontrolu kvality všech svých produktů.
Společnost je otevřená klientským změnám, takže je možné tvrdost či měkkost dané sedací soupravy či křesla upravit dle přání klienta. K dosažení maximálního komfortu sezení používá Erba u některých typů sedaček nejemnější husí peří. Pro alergiky je peří možno nahradit jiným materiálem.
Pokud chcete dodat své pohovce osobitost či ji sladit s textiliemi ve vašem interiéru, je možné k čalounění vybrané sestavy použít vlastní látku.
Jako alternativu k snímatelným potahům na některé své modely představila Erba kolekci Shabby Chic. Tato kolekce lněných přehozů dotváří atmosféru interiéru a dodává mu snový ráz.

Více na www.erbaitalia.itExteta
Fiera Milano, Rho: pavilon 24, stánek D 14 – D18
Brera Outdoor Village, Palazzo Cusani, via Brera 15

Existuje nový, zcela odlišný pohled na venkovní nábytek. Jmenuje se Exteta - estetika venkovního prostoru. Je to zcela nový koncept pojetí světa venkovního mobiliáře.
Nejsou to pouze doplňky, kterými zařizujeme okolí domu či terasu, ale kompletní systém venkovního vybavení, který promění vaši zahradu v obývací pokoj či wellness pod širým nebem.
Exteta se zrodila ze směsice vlivů, jejichž počátky nalezneme v Orientu i v Americe, interpretovaných architektem Paolem Bonazzim ve stylu italského designu.
Všechny produkty jsou provedeny nejlepšími italskými truhláři jen z vysoce kvalitních a zaručeně ekologických materiálů. Materiál tvořící srdce Extety, je Americký červený cedr, který původní američtí obyvatelé pacifického pobřeží nazývali "stromem života".
Exteta vyrábí venkovní vybavení zahrad, jako jsou venkovní sauny, koupelny, kuchyně, altány a zahradní nábytek.

Více na: www.exteta.itPokud máte dotazy k těmto společnostem a jejich produktům, či potřebujete doporučit nejbližšího prodejce v ČR a na Slovensku, můžete se obrátit na:
Ing. arch. Daniela Štefková, stefkova@bocastudio.cz, www.bocastudio.cz
Zdroj: Ing. arch. Daniela Štefková | www.bocastudio.cz
Vložil: Tisková zpráva, 11.04.12 07:00
Návštěvnost: 4575 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.