Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lávka přes Orlici v Hradci je téměř hotová, otevře se v létě

Hradec Králové - Stavba lávky přes řeku Orlici v Hradci Králové je téměř hotová. Chodcům a cyklistům by se měla otevřít v létě. Ocelový most bude tvořit důležitou část hlavní sítě cyklotras stotisícového města. ČTK to dnes řekl náměstek radnice Jindřich Vedlich.
    Asi 75 metrů dlouhá a 4,5 metru široká lávka překonává Orlici mezi zimním stadionem a objekty hradecké univerzity. Právě pro spojení univerzitního kampusu s centrem města je lávka důležitá. Zatím cyklisté musejí jezdit přes nedaleký a dopravou velmi zatížený úzký most.
    Projekt mostu pro město udělal renomovaný český architekt Mirko Baum, který působí v Německu. "Lávka má originální konstrukci a v budoucnu by město mohlo její řešení využít i u jiných uvažovaných lávek," řekl Vedlich.
    Lávku začala stavět loni na podzim společnost M-Silnice, která zakázku získala nabídkou nejnižší ceny ve výši 26 milionů korun včetně DPH. Zhruba 85 procent nákladů městu uhradí dotace z fondů Evropské unie. "Termín dokončení mají stavbaři 31. května. V červnu by měla být lávka zkolaudována a následně otevřena veřejnosti," řekl Vedlich.
    Město v minulosti chtělo postavit novou lávku i přes Labe, a to u kongresového centra Aldis. Na jednom břehu radnice již vybudovala nájezd na lávku, kterou ale pro odpor občanských sdružení již nepostavila. Aktivistům se nelíbilo, že kvůli stavbě by musel padnout mohutný dub.
Autor: ČTK, 28.03.12 21:35
Návštěvnost: 8894 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
Prostý nosník na rozpětí 75m robert 29.03.12 13:44
..Tedy,... šakal 29.03.12 15:53
Souhlas s šakalem robert 30.03.12 10:21
..robert mauglee 01.04.12 20:54
jeste jednou robertovi mauglee 01.04.12 21:18
Díky za link, robert 02.04.12 09:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.