Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přednáškový cyklus „Středy na AVU“ - letní semestr 2011/2012

Přednášky se konají od 18:00 v aule AVU, U Akademie 4, Praha 7.
Přednášky jsou ke shlédnutí online na Portálu ČT 24 a na iVysílání České televize.

28. 3. 2012
Jiřina Šiklová
Šedá zóna a struktura společnosti za doby normalizace

Těsně před sametovou revolucí napsala socioložka a představitelka českého disentu Jiřina Šiklová pro americký časopis Social Research esej Šedá zóna a budoucnost disentu v Československu. Formulovala v něm zásadní podmínky úspěšného přerodu společnosti po očekávaném uvolnění totalitního režimu. Ve své přednášce se vrátí k tomuto často skloňovanému pojmu, zaměří se na vzájemný vztah mlčící většiny, disidentů a nomenklatury a na vztah mezi exilem, disentem a paralelní kulturou v době mezi lety 1969-1989. Navíc se bude zabývat postavením těchto skupin po převratu.

18. 4. 2012
Jan Zálešák
Dva modely participativní umělecké praxe
host: Rafani
Kritik a kurátor Jan Zálešák z brněnské FaVU srovná model komunitního umění (zprostředkovaného místnímu prostředí na konci 90. let pod hlavičkou New Genre Public Art) a "insiderskou" participativní praxí doprovázející komunitní obrat v českém umění po roce 2000. Na závěr se společně se členy skupiny Rafani blíže zaměří na aktivity jejich Galerie CO14. Přednáška bude vycházet z vybraných pasáží autorovy nedávno publikované knihy Umění spolupráce (2011).

9. 5. 2012
Cyril Říha
K čemu je dobrý mezioborový pohled z ptačí perspektivy na současná města?
Cyril Říha z Centra pro teoretická studia AV ČR a UK v Praze představí dva ne zcela běžné pohledy na město: perspektivu makroskopickou, tedy to, co vše nám mohou ukázat satelitní snímky o základních charakteristikách a (leckdy) pozoruhodných pravidelnostech současných měst, a perspektivu trans-disciplinární, která využívá znalostí z oborů, jako je ekologie, fyzika či ekonomie, pro zkoumání města. Tyto neběžné pohledy mají pomoci poskytnout nové odpovědi na docela běžné otázky, které si v souvislosti s našimi městy klademe: Kde je nejvíc velkých měst? Kolik energie se spotřebuje ve městech? Jaká je v nich role prázdného prostoru? Postrádají velká města zeleň? Co je špatného na dopravních zácpách?


Technická podpora DigiLab AVU.Více informací  >
Zdroj: Terezie Nekvindová, VVP AVU
Vložil: Tisková zpráva, 23.03.12 20:50
Návštěvnost: 3439 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.