Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Doksy nechaly digitalizovat Hubáčkovo kino Máj

Foto: Pavel Nasadil
Doksy (Českolipsko) - Kino Máj v Doksech na Českolipsku, na jehož podobě se podílel autor vysílače na Ještědu Karel Hubáček, nechalo město vybavit digitální technologií. Zhruba třímilionová investice zajistí, že bude kino moci i nadále existovat, informovala dnes ČTK starostka Eva Burešová. Ocenit by to měli nejen obyvatelé Doks, ale i lidé, kteří v létě míří za rekreací k Máchovu jezeru.

    Město na digitalizaci kina získalo dotaci 600.000 korun ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie. Investice do městského biografu to není poslední.
    "Již na letošní rok jsme schválili další jeden milion korun na opravy kina, neboť si to kino zaslouží i po stránce architektonické," uvedla Burešová. Biograf zdaleka neslouží jen milovníkům kinematografie. Pořádají se v něm i divadelní představení malých forem a jeho vestibul nyní bude sloužit jako místo pro malé výstavy.
    Bez digitalizace by kinu hrozilo zavření. "Jiné než digitální kopie filmů se v České republice již prakticky nevyrábějí, takže kina, která touto technologií vybavena nebudou, jsou v podstatě odsouzena k zániku," vysvětlil dramaturg kina Máj Miloslav Lomič. Slavnostní zahájení provozu biografu radnice naplánovala na úterý 20. března od 19:00. O půl hodiny později v něm uvedou film Bohdana Slámy Čtyři slunce.
    Kino nabídne i další lákalo. "Na letošní rok se také chystá premiéra zfilmovaného komiksu Čtyřlístek," poznamenala starostka. Doksy jsou totiž předlohou komiksových Třeskoprsk a čtveřice postaviček Jaroslava Němečka, tedy Myšpulín, Fifinka, Pinďa a Bobík, má od loňska ve městě i vlastní muzeum.
    Podle původních představ mělo být kino Máj, otevřené v roce 1963, digitalizováno už do konce loňského roku. Oddálily to problémy s výběrovým řízením.
Autor: ČTK, 15.03.12 17:35
Návštěvnost: 4079 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.