Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vše pod jednou střechou
Vše pod jednou střechou

Vídeňský obytný dům v ulici Neuwaldegger 31 spojuje obytné a kancelářské jednotky do společných prostor a vytváří tak živé spojení mezi rezidenty a pracovníky firem. Čtyřpatrový, 24 m vysoký a od 14,5 do 17,5 metrů široký objekt s celkovou podlahovou plochou 820 metrů čtverečních je díky uzavřenému designu dokonale integrován mezi přilehlé budovy. Koncept hladkého a nenásilného přechodu architekti dosáhli použitím střešních a fasádních prvků PREFA. Použití nové falcované šablony PREFA budovu opticky snížilo. Přesto uvnitř vznikl vzdušný prostor, který zajišťuje, že každý zde má dostatek místa.

Atraktivní design exteriéru a optimální odvodnění budovy
Podobně jako v interiéru budovy, tak i na její vnější straně byl koncipovaný námět plynulého přechodu. Nová falcovaná a fasádní šablona umocňuje jednotný vzhled budovy, který kromě optického efektu přináší i další výhodu v podobě bezokapového odvodnění.

Střecha a fasáda ze stejného materiálu
Opticky se inovovaná falcovaná šablona PREFA pozná podle nově vymodelované špičky. Je nižší, a tak na střeše vytváří ještě elegantnější a harmoničtější obraz než doposud. Nabízí nejen optickou rafinovanost, ale také praktické výhody. Dosud používanou falcovanou šablonu bylo možné pokládat od sklonu střechy 25°. Novou šablonu je možné pokládat již od sklonu 22°, což zjednoduší používání nejen v moderní architektuře. Kvalitativní kritéria „odolnost vichřicím“ a „nerozbitnost“ zůstaly i při tomto sklonu zachovány a PREFA je garantuje stejně jako u dalších produktů.

Na střechu i na fasádu obytného domu byly použity falcované šablony s rozměry 291 x 291 mm. Dvanáct šablon v jednom metru čtverečním váží pouze 2,6 kg. Takto nízká hmotnost je ideální pro rekonstrukce. Stávající krovy mohou být zachovány a samotnou střešní konstrukci není nutné vyztužovat. I přes nízkou hmotnost hliníkových falcovaných šablon je jejich nosnost více než 800 kg/m2.-> více
Zdroj: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 13.03.12 09:30
Návštěvnost: 6081 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.