Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 5 chystá rozsáhlé investice na sídlišti Barrandov

foto: Aktron / Wikimedia Commons
Praha - Praha 5 chystá na sídlišti Barrandov letos a v dalších letech investice v řádech desítek milionů korun. Opraveno by mělo být Trnkovo i Tilleho náměstí, pěší zóny, plánovány jsou i rekonstrukce základních škol a jejich sportovišť. ČTK to řekl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Barrandovskému sídlišti podle Klímy v současnosti chybí infrastruktura a veřejné vybavení. Radnice to chce změnit.

    "Na to, že to je dvacetitisícové město, je tam jedna poliklinika, dvě školy, minimum sportovišť a žádný park. Chtěli bychom z Barrandova vybudovat samostatné město, kam by se lidé nejezdili jen vyspat, ale měli by i kam jít s dětmi, kde trávit volný čas," uvedl Klíma.
    Radnice proto chystá opravu Trnkova, Chaplinova i Tilleho náměstí, podle Klímy by měla být obnovena zeleň a rekonstruovány pěší zóny. Náklady městská část podle letošního schváleného rozpočtu odhaduje na více než 40 milionů korun. Praha 5 má podle Klímy připraveny rovněž rekonstrukce základních škol na Chaplinově náměstí a v ulici V Remízku. Kromě zateplení by se škola V Remízku mohla dočkat také výstavby sportovní haly na squash. Za několik milionů by měla být obnovena i některá další sportoviště.
    V budoucnu chce radnice na barrandovském sídlišti vybudovat nový park, který by měl vzniknout místo pole u současné tramvajové smyčky. Kvůli tomu požádala magistrát o změnu územního plánu. Součástí parku by mohla být i lanovka do Nových Butovic.
    Radnice se podle Klímy snaží vyjednávat také s developery, kteří na Barrandově plánují další výstavbu bytových domů. Rozsáhlá území v této oblasti vlastní například společnosti Finep a Ekospol, které v současnosti podle svých webových stránek plánují více než dvě stovky nových bytů. Finep na Barrandově už v minulých letech vystavěl zhruba tisícovku bytů.
    "Jednáme s nimi, aby jejich výstavba byla trochu rozvolněná, aby mezi domy byly i oddechové plochy, dětská hřiště, sportoviště a služby. V územním řízení budeme tuto infrastrukturu vyžadovat," dodal Klíma.
    Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou výpadovkou K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 11.03.12 16:15
Návštěvnost: 3548 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.