Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pokud Hostivice povolí výstavbu, dostanou od PPF 100 milionů

Hostivice (u Prahy) - Společnost PPF Real Estate, která je součástí podnikatelského impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, chce investovat přes 100 milionů korun do veřejných ploch v Hostivici u Prahy. Peníze by měly směřovat na úpravu zeleně, vybudování sportovišť a dětských hřišť nebo opravy silnic. ČTK to řekl investiční manažer společnosti Tomáš Balvín. Firma v  obci plánuje rozsáhlou výstavbu domů a golfového hřiště. Peníze do rozvoje obce chce dát po změně územního plánu, kterou pro uskutečnění projektu potřebuje.
     Společnost chce stavět v části Břve, která se nachází v okolí tří rybníků na okraji Hostivice téměř u hranic Prahy. Projekt počítá s vybudováním devítijamkového golfového areálu, rodinných domů s většími pozemky nebo kombinovanou výstavbou rodinných domů a viladomů. Podle firmy by v domech mělo celkem bydlet kolem 800 lidí. Nyní v části Břve žije kolem 200 lidí, v celé Hostivici kolem 7500.
     Proti záměru protestuje část místních obyvatel, podle nichž chce firma stavět v lokalitě, která je přírodní památkou a pro výstavbu tam podle nich nejsou vhodné podmínky. Obávají se zejména nekontrolovatelného rozmachu obce. "Většina (obyvatel) je nerozhodnutá a my chceme zjistit, co by je zajímalo a co od projektu očekávají," řekl Balvín. Firma jim proto dala dotazníky, které mají detailněji záměr investora představit. Obyvatelé se k tomu mohou obratem vyjádřit.
     Plány PPF Real Estate jsou teprve na začátku a bude nutné, aby zastupitelé kvůli výstavbě odsouhlasili změnu územního plánu. "V dubnu nebo květnu bychom rádi předložili zastupitelstvu návrh s žádostí, aby případně zahájili jednání o změně," řekl Balvín. Kvůli tomu firma zatím nechce zveřejnit podrobnější plány, jak by měla nová čtvrť vypadat. Prý se budou postupně upravovat podle budoucích dohod s  představiteli Hostivice a jejích obyvatel.
     Se schválením změn územního plánu souvisí stomilionová investice, kterou firma chce zároveň dát do rozvoje obce. "Naše představa je taková, že prostředky do rozvoje budou uvolňovány postupně a souběžně s celým procesem správního řízení," uvedl Balvín. Obyvatelům Břví, které plánovaná výstavba postihne, prý také nabídnou kompenzační příspěvek, který by sloužil k výměně oken, kotlů nebo obnově fasád a střech. "Nebudeme vyplácet peníze, ale budeme proplácet faktury za konkrétní služby," dodal.
     Společnost PPF Real Estate spravuje nemovitosti a developerské projekty mezinárodní investiční skupiny PPF. Tržní hodnota aktiv spravovaných PPF Real Estate se blíží 1,2 miliardy eur. Společnost patří mezi největší subjekty na trhu v ČR a střední a východní Evropě. V současnosti zajišťuje servis pro 77 projektů.
Zdroj: Matěj Říha
Vložil: ČTK, 04.03.12 12:40
Návštěvnost: 5613 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.