Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Developer zahájil v Praze 7 stavbu kritizované Galerie Stromovka

Praha - Britský developer Lordship v tomto týdnu zahájil stavbu administrativního centra Galerie Stromovka, proti níž místní obyvatelé řadu let protestovali. Výstavbu na městském pozemku nad Parkhotelem v minulosti přes odpor opozice umožnilo vedení Prahy 7.
    Sedmipatrová budova bude nabízet téměř 20.000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch a 500 podzemních parkovacích stání. Hlavním nájemcem se stane obchodní řetězec Tesco. Dělníci s těžkou technikou už začali s přípravou staveniště a demolicí původních objektů. Na přelomu března a dubna začnou výkopové práce a stavba podzemního parkoviště, informoval místopředseda představenstva Martin Pilka.
    V pondělí bude zastupitelstvo rozhodovat o prodeji pronajatého pozemku. Za odhadní cenu 93,5 milionu korun by jej mohl získat současný nájemce a investor stavby, společnost Holešovický trojúhelník patřící do rodiny Lordship. Prodej prosazuje koalice ODS a ČSSD, která chce peníze použít na plánovanou koupi nové radnice. "Potřebujeme peníze na stavbu a prodej tohoto pozemku by nám mohl pomoci," řekl už dřív starosta Marek Ječmének (ODS).
    Opozice ale záměr kritizuje jako nevýhodný. "Prodej tohoto pozemku je ekonomickým nesmyslem," uvedl zastupitel Ondřej Mirovský ze Strany zelených. "Ze stávající nájemní smlouvy plyne zisk pět milionů ročně, což znamená, že Praha 7 získá prodejní cenu v horizontu 20 let a pozemek jí zůstane ve vlastnictví," doplnil. Podle opozice by mohla Praha 7 umístit na pozemek novou radnici.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 25.02.12 17:25
Návštěvnost: 4536 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.