Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Integrovaný okenní větrací systém Schüco VentoTherm s rekuperací vzduchu, filtrem a automatizovaným ovládáním
Integrovaný okenní větrací systém Schüco VentoTherm s rekuperací vzduchu, filtrem a automatizovaným ovládáním
Pohodlné a úsporné větrání se zavřeným oknem - bez teplotních ztrát, hluku, prachu i alergenních pylů
Při každodenním větrání, otevřením či sklopením okna, si málokdy uvědomujeme a připouštíme nevýhody, které s běžným zajištěním přísunu čerstvého vzduchu do místnosti souvisejí. Kromě hluku se do pokoje dostává polétavý prach i nežádoucí alergenní pyly, nemluvě o obtěžujícím hmyzu. Během chladných zimních dnů a nocí navíc z budovy uniká energie potřebná na vytápění. Všechna tato negativa efektivně řeší větrací systém VentoTherm společnosti Schüco. Jedná se o integrovaný systém přívodu a odvodu vzduchu s filtrem, rekuperací a řízením pomocí senzorů. Plynulá výměna vzduchu s možností automatického provozu je zajištěna při zavřeném okně, a to bez průvanu, obtěžování hlukem či hmyzem. Pylový filtr, součást systému VentoTherm, ocení nejen alergici. Další významnou přednost představuje úspora energie, systém snižuje energetické ztráty způsobené odvětráváním až o 35 %.

Větrací systém Schüco VentoTherm je určen pro integraci do hliníkových a plastových oken firmy Schüco. Montuje se do ideální pozice v horní části okna, kde za tichého chodu nasává vzduch z interiéru a přivádí ho k rekuperátoru. Ve stejném okamžiku je z exteriéru nasáván čerstvý vzduch, který je přiváděn přes vnější filtr třídy F7 (dle ČSN EN 779). Tento filtr zabraňuje vstupu pylů, jemného prachu i drobného hmyzu. Poté je venkovní vzduch přiveden k rekuperátoru, kde se ohřívá pomocí odváděného vzduchu a přivádí do interiéru. Odváděný vzduch ochlazený tímto procesem poté odchází ven.

Ovládání systému Schüco VentoTherm je jednoduché. Zapínání a vypínání systému, stejně jako volba jednoho ze dvou stupňů intenzity větrání, se provádí pomocí ovladače integrovaného do rámu okna. Doplňující komfort zajišťuje funkce automatického provozu. V tomto režimu sledují integrované senzory vlhkosti a emisí CO2 kvalitu vzduchu a řídí odvod "starého" a přívod čerstvého vzduchu. Ventilace se tak v podstatě přizpůsobuje individuálním požadavkům uživatele. Pomocí dálkového řízení lze větrací jednotku VentoTherm napojit a integrovat do systému centrálního řízení budovy.

Schüco VentoTherm, efektivní systémové řešení pro decentrální větrání při zavřeném okně, je nenáročný na prostor a plně integrovaný v rámu (průměrná instalační výška činí pouhých 50 mm). Všechny vlastnosti zavřeného okna, jako např. ochrana před hlukem a vloupáním, přitom zůstávají zachovány. Systém je tichý, díky minimálnímu vlastnímu šumu v hodnotě < 26 dB (A) ve stupni 1 (15 m³/hod) je vhodný i pro instalaci do ložnicí. S účinností rekuperace až 45 % lze dosáhnout značných úspor energie, větrací jednotka snižuje energetické ztráty způsobené odvětráváním až o 35 %. Tím lze navýšit energetický standard budovy a zajistit příjemné klima a kvalitu vzduchu v místnosti při dodržení platných norem a předpisů. Systém zajistí efektivní větrání v novostavbách, u sanací i rekonstrukcí.
 
Pro více informací navštivte www.schueco.cz.
Autor: Tisková zpráva, 23.02.12 11:30
Návštěvnost: 8998 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.