Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce libereckých lázní bude dražší, zapomněli na interiér

Liberec - Rekonstrukce historické budovy městských lázní v  Liberci bude dražší, než se předpokládalo. Ukázalo se, že součástí zakázky nejsou interiéry a jejich dokončení bude stát podle předběžných odhadů dalších 42 milionů korun. Liberecký kraj už na projekt interiéru vypsal veřejnou soutěž, peníze na realizaci sežene a město se s ním pak vyrovná.
     Rekonstrukce městských lázní začala loni na podzim a patří k největším projektům spolufinancovaným z  evropských fondů ve městě. Stavbu financuje město, kterému lázně patří, po dokončení ale budovu převezme kraj a přestěhuje do ní oblastní galerii. Její původní budovu dostane výměnou město. Nákladná stavba by měla být hotová v  polovině roku 2013, galerie se do ní přestěhuje o rok později.
     Rekonstrukci zajišťuje pardubická firma Chládek a Tintěra, která zvítězila ve veřejné soutěži s cenou 380 milionů korun a ujišťuje, že cenu dodrží. Teď ale bude třeba dalších 42 milionů na interiéry. "Když jsem se loni na konci roku dozvěděla, že nejsou vyprojektovány interiéry lázní a že nejsou ani v ceně stavby, vstávaly mi vlasy na hlavě," řekla náměstkyně libereckého hejtmana pro kulturu Lidie Vajnerová.
     Kontroverzní zakázky na rekonstrukci lázní a také na dostavbu městského bazénu byly loni na jaře jednou z příčin pádu vlády bývalého primátora Jana Korytáře (Změna pro Liberec). Upozorňoval na to, že výběrové řízení i smlouvy jsou pro město nevýhodné a že se prodraží. "My jsme od počátku kritizovali fakt, že se nesoutěží o kompletní dokumentaci, ale jen o dokumentaci ke stavebnímu povolení," řekl bývalý ekonomický náměstek Jaromír Baxa (Změna pro Liberec).
     Současné vedení města necítí za zvýšení ceny odpovědnost. "Členové současného vedení města nemají dostatek informací k prvopočátku projektu, protože v době, kdy vznikal, ještě na radnici nepůsobili. Na otázku, proč se interiéry nedostaly do projektu, proto nezná odpovědi," uvedla mluvčí radnice Pavlína Stránská.
Autor: ČTK, 23.02.12 09:55
Návštěvnost: 7296 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.