Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Investor oprášil projekt na výstavbu golfového hřiště v Klánovicích

Praha - Zástupci golfového klubu oprášili projekt na výstavbu hřiště v Klánovickém lese a předložili jej opět k posouzení vlivu stavby na životní prostředí (proces EIA). Upozornil na to dnes deník E15. Golfisté by chtěli vybudovat devítijamkové hřiště, které by i s přilehlými stavbami zahrnovalo plochu zhruba 12,87 hektaru. Se záměrem dlouhodobě nesouhlasí část obyvatel Klánovic, vadí jim, že by kvůli výstavbě musela být vykácena část lesa.
     Předkladatelem záměru je společnost Forest Golf Resort Praha (FGRP). Podle předloženého dokumentu se počítá s takovou výstavbou, která by co nejvíce kopírovala původní hřiště vybudované za první republiky. Jamky a cvičné louky by se nacházely především v blízkosti současné klubovny. Součástí záměru je i  rozšíření parkoviště u klubovny.
     Výstavbě bude předcházet vykácení 12,87 hektaru lesa. Podle předkladatele se jedná o 1,4 procenta z celkové plochy lesa. Golfisté svůj záměr obhajují také tím, že se jedná o nepůvodní dřeviny, které byly vysázeny v místech původního hřiště v 50. letech minulého století.
     Golfisté už v 90. letech získali v Klánovicích povolení na osmnáctijamkové hřiště, kvůli nedostatku peněz ale nebylo vybudováno. Proces EIA byl znovu zahájen před několika lety, kvůli údajné politizaci záměru ale FGRP svůj projekt v roce 2010 stáhla.
     Současný územní plán vybudování golfového hřiště v Klánovickém lese umožňuje, část ploch je totiž určena pro oddech a rekreaci. Pražští zastupitelé ale loni rozhodli, že magistrát nechá zpracovat změnu územního plánu, která by výstavbu znemožnila a pozemky by v  plánu změnila pouze na les. "Změna je v současnosti přerušena, v červnu se k ní vrátíme," řekl ČTK náměstek primátora pro oblast územního plánu Tomáš Hudeček (TOP 09).
     S výstavbou hřiště také dlouhodobě nesouhlasí část obyvatel Klánovic. V roce 2009 uspořádali referendum, v kterém většina obyvatel výstavbu odmítla. Vedení klánovické radnice pak slíbilo, že bude výsledek referenda respektovat. "Investor ale výsledek referenda nerespektuje," poznamenal klánovický zastupitel Ladislav Hrabal.
     Vedení klánovického golfového klubu má dobré vztahy s některými politiky. Například v květnu 2010 se v klubu konala neformální schůzka předsedy ODS Petra Nečase s vybranými straníky, které do Klánovic pozval tehdejší senátor a současný ministr obrany Alexandr Vondra.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 22.02.12 18:25
Návštěvnost: 4461 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Forest Golf takyarchitekt 23.02.12 03:15
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.