Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mladí architekti se pokusí sladit moderní stavby s historickými

Praha - Oživit plochu zimního stadionu na pražské Štvanici nebo architektonicky vyřešit okolí brněnského Hlavního nádraží, které je chráněnou památkovou rezervací, se pokusí mladí architekti z Česka i zahraničí v soutěži Young Architect Award. Tématem letošní soutěžní přehlídky je hledání ideální podoby veřejného prostoru v historickém kontextu. Mezinárodní soutěž začala dnes v Praze vernisáží úspěšných loňských prací.
    Čtvrtý ročník soutěže pro mladé architekty do 33 let se snaží spojit ambiciózní architekty a konzervativní památkáře. Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem byly vybrány konkrétní lokality v Praze, Brně, Ostravě a Liberci. Jde o místa aktuálně problematická nebo o lokality, které obyvatelé daných měst vnímají citlivě.
    V Ostravě budou architekti řešit například lokalitu bývalých jatek, kde je dnes nezastavěná plocha sloužící zčásti jako parkoviště. V Liberci se zaměří na historické jádro - Sokolovské náměstí, které by si zasloužilo celkovou rehabilitaci.
    "Nedílnou součástí kulturního, architektonického i technického bohatství země je i industriální dědictví, proto se mladí architekti nemusí zaměřovat pouze na dotváření historických jader měst," uvedl Petr Lešek, který je členem poroty. Pravidla dovolují přihlásit i návrhy revitalizací či konverzí průmyslových objektů.
    Uzávěrka přihlášek bude 4. července, výsledky vyhlásí odborná porota 19. září na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze.
    Vloni se mladí architekti zaměřili na problematiku současné urbanizace. V projektech se snažili propojit veřejný prostor, městskou zástavbu, přírodní prvky a nové budovy. Ze 128 projektů od architektů ze 14 zemí světa se na prvních místech čtyř kategorií umístili tři absolventi českých univerzit a jedna slovinská architektka.
Autor: ČTK, 21.02.12 17:20
Návštěvnost: 3395 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.