Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozšíření Kimball Art Center v Utahu od BIG

Umělecké centrum Kimball v Park City, které se proslavilo především jako dějiště filmového festivalu Sundance, by se mělo brzy dočkat rekonstrukce a rozšíření od dánského ateliéru Bjarke Ingels Group, jehož projekt byl vybrán z pěti finalistů (Brooks + Scarpa, Sparano + Mooney, Tod Williams & Billie Tsien, Will Bruder). Porota se nakonec rozhodla pro dynamicky pootočenou dřevěnou věž, která vyroste do výšky 25 metrů na volném prostranství před muzeem. Inspiraci přitom architekti čerpali z místní hornické tradice. Z dřevěné přístavby se má stát nový symbol Park City připomínající hornické štoly i drsný půvab celého města. Pootočená fasáda obklopuje široké schodiště vedoucí návštěvníky z přízemí až na střešní terasu, která je díky svým velkorysým rozměrům vhodná k pořádání venkovních výstav i společenských událostí. Jádro dřevěné věže tvoří multifunkční auditorium, které může sloužit k filmovým představením i výstavám. Kromě galerijní prostorů je v přízemí plánována také restaurace, která se může letních měsících zcela otevřít do ulice. Nové Kimball Art Center má být využíváno k pořádání výstav, seminářů a slavnostních akcí, přičemž současná budova muzea se promění na vzdělávací centrum. Se stavebními pracemi se začne v příštím roce a dokončení je naplánováno na rok 2015.

Více informací >
Zdroj: B.I.G.
Vložil: Petr Šmídek, 20.02.12 00:05
Návštěvnost: 4290 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.