Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autorem letního pavilonu Serpentine Gallery 2012 budou H&deM a Ai Weiwei

Po společném návrhu národního stadionu pro olympijské hry v Pekingu před čtyřmi roky se švýcarští architekti Herzog&deMeuron opět sejdou s čínským umělcem Ai Weiwei u stavby letního pavilonu pro londýnskou Serpentine Gallery. Loňský pavilon od Petera Zumthora v sobě ukrýval kontemplativní zahradu holandského krajinného architekta Pieta Oudolfa. Letošní, dvanáctý pavilon má návštěvníky ještě více vytrhnout z městského shonu a dostat je pod zem: výkopová jáma má zrcadlit hladinu spodní vody a zároveň odkrývat zbytky základů předchozích pavilonů.
„Staré fundamenty mají vytvořit zmatek se zamotanými liniemi podobným krejčovskému střihu. Vznikne tím nezaměnitelná krajina, jakou bychom mohli sami jen stěží vymyslet. Výsledný náhodný tvar je tak skutečným darem.“
Z odhalených zbytků starých pavilonů architekti vystřihnou novou strukturu, mezi níž budou stěny a jedenáct sloupů. Přibude jeden nový sloup, který je pojmenován jako „Žolík“ a může být umístěn zcela libovolně. Nad archeologickými vykopávkami se bude přibližně ve výšce jeden a půl metru nad jámou vznášet střecha, která bude zrcadlit proměnlivou londýnskou oblohu.

Více informací >

Zdroj: Sepentine Gallery
Vložil: Petr Šmídek, 12.02.12 19:00
Návštěvnost: 4313 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.