Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cheb má studii obnovy bývalého hřbitova v Krásné Lípě

Cheb - Nadace Historický Cheb má připravenu studii obnovy bývalého hřbitova v Krásné Lípě u Chebu. Torzo někdejšího hřbitova už dávno zaniklé vesnice chce městská nadace upravit do podoby pietního místa, které by vesnici připomnělo. Bude zajímavá i pro cyklisty, kteří jezdí po přilehlé cyklostezce, řekl dnes novinářům místostarosta Chebu a předseda nadace Michal Pospíšil (ODS).
    Krásná Lípa ležela nedaleko hranic s Německem. Právě to předurčilo její osud. Po vzniku železné opony se ocitla v nepřístupném hraničním pásu a zanikla. Nadace se od loňského roku snaží dát důstojnou podobu alespoň hřbitovu.
    Loni na podzim byl hřbitov vyčištěn od náletových dřevin. Provedla se i dendrologická studie tamních stromů, uvedl Pospíšil. Protože sám je povoláním architekt, vypracoval studii možné budoucí podoby pietního místa. Ta počítá s využitím posledních náhrobků, které na hřbitově zbyly, stavbou zídky, částečně zděné, zčásti tvořené keři. Na původní účel místa by měla upozornit brána z dřevěných hranolů připomínající církevní stavby.
    Ze studie podle Pospíšila vyplynuly náklady asi 630.000 korun. "Ale je to prostor pro úspory asi v řádu 150.000 korun. Další snížení ceny pak může přinést výběrové řízení na dodavatele," uvedl Pospíšil. Náklady by se tak mohly dostat k půl milionu korun.
    Pokud se nevyskytnou komplikace, chce nadace začít s úpravami letos v létě s tím, že by na podzim mohlo být pietní místo s výhledem na hranici a sousední bavorské louky dokončeno.
Autor: ČTK, 06.02.12 14:10
Návštěvnost: 3269 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
chráněné tituly ??? 06.02.12 22:18
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.