Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ondřej Štěpán (5.roč) - Bydlení nad Kamennou kolonií Brně - finále JFK 07Můj koncept, v podstatě velmi jednoduchý, se zrodil při návštěvě místa a tedy z něj přímo vychází. Bylo velmi proměnlivé počasí. Teplo a slunečno, zatímco o pár kilometrů dál nad Brnem zuřily přívalové deště. Z místa na okraji lomu je na Brno krásný panoramatický výhled a tak na mě tento paradox působil o to silněji. Vanoucí vítr ke mně přinášel drobnou vodní tříšť a dával mi tak jasně najevo, že podobně bouřlivo jako je na obzoru, bude brzy i nad mojí hlavou. Atmosféra byla napínavá a tajemná. Procházel jsem kolem zarostlých plotů vymezujících území zahrádkářů, starých rezavých branek, skal vystupujících  na mnoha místech nad zem a doslova se prodíral náletovou zelení. Skrz zamčené branky jsem pozoroval dlouhé cesty, ubíhající do neznáma a mizící v zelených tunelech tvořených stromy a keři. Měl jsem pocit jako bych se ztrácel v labyrintu a přesto stále tušil cestu zpět. Podobnou atmosféru jsem zažíval jako kluk, při čtení knížky Zahrada od Jiřího Trnky - viz. ilustrace.

Snažil jsem se tuto atmosféru zachovat a přenést ji do svého budoucího projektu, spolu se zohledněním vstupní teze "můj byt, můj hrad" - tedy vytvořit hybrid mezi bytem a rodinným domem, přemýšlet o těchto dvou formách bydlení. Důraz jsem kladl na zřetelné členění prostředí do zón věřejných, poloveřejných a soukromých, tedy podobně jak je tomu v sousední Kamenné kolonii. Obecně mi při navrhování hlavou běželo pár následujících bodů (nezáleží na pořadí), které mohou koncept zjednodušeně vystihnout.

- Lidské měřítko
- Zeleň
- Zahrada
- Rozhraní, okraj, předěl, bariéra
- Přechod, transformace
- Funkce
- Kontext, návaznost
- Hierarchie
Zdroj: JFK 07
Vložil: Tisková zpráva, 04.02.12 09:40
Návštěvnost: 4212 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.