Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeňská Techmania vypisuje soutěž na interiéry nových expozic

Plzeň - Plzeňské vědecké centrum a muzeum Techmania, které díky dotaci EU zahájilo rekonstrukci památkového objektu a rozšíření expozic za stovky milionů korun, hledá ve veřejné soutěži návrhy na řešení budoucích interiérů. Veřejná soutěž má pomoci najít nejlepší nápady na podobu interiérů dalších expozic science centra a nového 3D planetária. Veřejnosti se má supermoderní planetárium a nové expozice otevřít do poloviny roku 2014, řekl dnes ČTK mluvčí Techmanie Tomáš Moravec.
     Architektům a designérům se podle něj otevírá cesta ke spolupráci a sebevyjádření v originálním industriálním prostředí, které podpoří zájem zejména mladých lidí o vědu a techniku. "Bude to nepochybně velice kreativní práce plná výzev, neboť Techmania slouží jak zábavě, tak ke vzdělávání studentů a široké veřejnosti, a to vše musí být z interiérů patrné," uvedl. Techmania je nyní v části objektu tovární haly v  hlavním areálu plzeňské Škodovky, takže industriální prostředí nabízí nevšední prostor pro popularizaci vědy a techniky.
     Loni získalo centrum na dostavby science centra a vybudování 3D planetária dotaci téměř 600 milionů korun. Podle plánů se má Techmania rozšířit nejen v současné průmyslové hale, ale zejména v památkově chráněné budově bývalé škodovácké jídelny, budovy známé jako ASAP z roku 1917. Stavba je unikátní tím, že tam byla poprvé použita technologie Hetzerových lepených vazníků, kdy opěrné body stavby drží originální lepidlo ze směsi tvarohu a vápna.
     Podrobnosti a podklady k  architektonické soutěži jsou na webu Techmanie.
Autor: ČTK, 02.02.12 18:00
Návštěvnost: 4371 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.