Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Areál bývalé Milety v Hořicích se přemění na byty pro seniory

Hořice (Jičínsko) - Areál bývalé Milety v Hořicích na Jičínsku se má do tří let přeměnit na bytový komplex za stovky milionů korun, který bude určený především seniorům. Areál se stovkou menších bytů, obchody či ordinacemi lékařů by měl složit starším lidem ze širokého okolí, informuje ve svém dnešním vydání pro Královéhradecký kraj Mladá fronta Dnes (MfD).
    "Nemyslíme si, že by v Hořicích a okolí byla dostatečná kupní síla, abychom mohli tolik bytů rozprodat místním zájemcům. Proto je chceme nabídnout k pronájmu především seniorům, kteří nejsou odkázaní na stálou lékařskou péči," uvedl jednatel pražské firmy Simatex Dalibor Hudák. Firma si již nechává zpracovat architektonickou studii, shání peníze a v příštím roce chce začít stavět.
    Podle jednatele Simatexu se využití areálu ještě může mírně upravit. "Záleží to na tom, jak se k projektu postaví naši případní budoucí partneři, které bychom chtěli pro financování projektu za stovky milionů korun získat. Rozhodně však nepočítáme s ubytováváním lidí v sociální nouzi," uvedl Hudák.
    Starosta Hořic Ivan Doležal uvedl, že město vítá, že se našel investor, který chce oblast využít pro bydlení a služby. Město nyní nechává zpracovat změnu územního plánu, aby na území, které je určené pro továrny s průmyslovou výrobou, mohly vzniknout byty. Změna by mohla být hotová nejdříve na podzim. "Pokud se letos podaří všechno připravit, mohly by stavební práce začít příští rok. Čas potřebný na přeměnu areálu podle našich představ odhadujeme na dva roky," uvedl Hudák.

Autor: ČTK, 27.01.12 09:15
Návštěvnost: 3712 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.