Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Abú Zabí se otevře galerie Louvre až v roce 2015


Abú Zabí (SAE) - V emirátu Abú Zabí se otevře pobočka galerie Louvre v roce 2015 a muzea Guggenheim v roce 2017. Nový plán konstrukce a příprav obou projektů dnes podle agentury AFP oznámili místní developeři. Obě místa měla být dokončena o více než rok dříve.

    Původní data pro otevření byla stanovena na roky 2013 a 2014. Úřady emirátu ale oznámily prodlevu v pracích kvůli změnám ve státních výdajích.
    V říjnu Státní společnost pro propagaci cestovního ruchu a investic zrušila krátce po vyhlášení konkurz na stavbu pobočky newyorského muzea Guggenheim. Místní tisk tehdy informoval o zmrazení projektů v hodnotě asi 30 miliard dolarů (586,6 miliardy korun).
    Muzea jsou podle agentury AP budována na ostrově Saadijat (v překladu ostrov štěstí), který by se měl stát kulturní destinací pro turisty z celého světa se zájmem o umění a kulturu, jak předpokládají autoři projektu. Podle nich už je podstatná část prací dokončena a začal nákup sbírek.
    Futuristickou maketu Guggenheimova muzea v Abú Zabí vytvořil americký architekt Frank Gehry, který je autorem Guggenheimova muzea také ve španělském Bilbau. Komplex by se měl stát největším ze všech muzeí Guggenheimovy nadace. Ta má ve světě těchto institucí již pět: v New Yorku, Berlíně, Bilbau, Las Vegas a Benátkách.
    Abú Zabí, bohatá metropole Spojených arabských emirátů, se pustila do ambiciózního rozvojového plánu do roku 2030 s cílem modernizace a diverzifikace ekonomiky. Přes světovou krizi, která se citelně dotkla sousedního emirátu Dubaje, v Abú Zabí realizace stavebních projektů pokračuje, byť pomaleji, než se předpokládalo.
    Projekt od počátku sabotuje více než 130 umělců a spisovatelů z celého světa, kteří požadují větší ochranu autorských práv v těchto nově konstruovaných prostorech. Místní developeři přislíbili, že se budou snažit požadavkům vyhovět.
Autor: ČTK, 25.01.12 19:10
Návštěvnost: 5133 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.