Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Finsku se rozhoduje o stavbě pobočky Guggenheimova muzea

Helsinky - Radnice finské metropole Helsinky rozhoduje o tom, zda ve městě vznikne další pobočka světoznámého Guggenheimova muzea. Rozšíření muzejní sítě začátkem měsíce doporučila Guggenheimova nadace a helsinští radní nyní budou hlasovat o tom, zda se do projektu za zhruba 140 milionů eur (asi 3,5 miliardy korun) pustí. Pokud stavbu odsouhlasí, mohlo by muzeum podle agentury APA přivítat první návštěvníky v roce 2017.
    S nápadem na stavbu dalšího Guggenheimova muzea, které už má v Evropě pobočky například ve španělském Bilbau nebo v Benátkách, přišel helsinský starosta. Ten nyní musí o výhodnosti plánu přesvědčit radní. Opozice ho přitom už nyní kritizuje za unáhlenost a tvrdí například, že o projektu rozhodně nelze hlasovat už koncem měsíce, jak se původně plánovalo, protože na studium materiálů potřebuje mnohem delší dobu.
    V předběžné studii se počítá s tím, že nová budova vznikne v prostoru přístavu v centru města. Mělo by se v ní skrývat zhruba 4000 čtverečních metrů výstavních prostor a program by měl podle předpokladů přilákat přes půl milionu návštěvníků ročně.
Autor: ČTK, 20.01.12 14:35
Návštěvnost: 2923 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.