Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Místo bývalé zahradnické školy v Brně chce firma obchody a byty

Brno - V areálu bývalé zahradnické školy v Brně-Bohunicích chce jeho nový vlastník postavit sídliště s byty a obchody. Plány představil na tamní radnici. Jeho záměry přitom narážejí na územní plán i stanovisko radnice, která výstavbu nepodporuje. Nové sídliště by znamenalo potřebu udržovat nové silnice, chodníky, sekat zeleň i rozšiřovat stokovou síť. Už dnes je přitom zástavba v Bohunicích dost hustá a radnice má problémy zvládnout dnešní povinnosti, řekl dnes novinářům starosta Miloš Vrážel (ODS).
    Záměr soukromého vlastníka je potvrzením spekulací, které se v zahradnické škole vedly dávno před zavřením její brněnské pobočky. Škola v obavě před zrušením upozorňovala na to, že na její pozemky mají zálusk investoři. Jihomoravský kraj jako její zřizovatel ji však rozhodl sloučit se školou v Rajhradu u Brna, tam postavil novou budovu a budoucí zahradníky tam z Brna přestěhoval. Bývalou hlavní budovu brněnské školy pak získalo Brno, zároveň s tím na něj přešel i park, o který se studenti v Bohunicích starali zhruba 100 let. Zbývající budovy a pozemky kraj prodal.
    Areál za 40 milionů korun koupila nejdřív Vysoká škola Karla Engliše, vzápětí ho však od ní získala firma November Rain, která jí na koupi půjčila. Firmu později získala společnost se sídlem v Lichtenštejnsku. Počínání kraje vedeného hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD) kritizoval lídr ODS pro krajské volby Jiří Crha. Upozornil na to, že poslední majitel pozemků a zřejmě i budoucí investor spoléhá na změnu územního plánu. "Po případné změně územního plánu by se cena pozemků mohla podle realitních expertů vyšplhat vysoko nad 100 milionů korun," uvedl dnes v tiskové zprávě.
    Kraj areál prodával nadvakrát, poprvé o něj za cenu 40 milionů korun nikdo neprojevil zájem. Podle Vrážela přitom polovinu kupní ceny může získat obratem zpět, když se vypořádá s nájemníky domů typu okal, které zároveň s areálem koupil. Jde o šest domků s pozemky, z nichž jeden do základů vyhořel, takže prý v podstatě jde o stavební parcelu. "Když jim to (nájemníkům) prodají, tak mají půlku kupní ceny zpátky," uvedl.
Zdroj: Lucie Kučerová
Vložil: ČTK, 16.01.12 19:10
Návštěvnost: 3459 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.