Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kdyně opravila sokolovnu se sálem pro 600 lidí

Kdyně (Domažlicko) - Velkou sokolovnu z počátku 20. století opravila díky dotaci EU pětitisícová Kdyně na Domažlicku. Stavba disponuje velkým sálem až pro 600 sedících lidí, což je asi nejvíc v domažlickém okrese. Kromě kulturních akcí tak nabídne sokolovna vylepšené zázemí také pro sport a pohyb. Celkové náklady na první etapu rekonstrukce byly 29,5 milionu korun, z toho dotace EU byla 21,5 milionu korun, řekl dnes ČTK starosta Jan Löffelmann.
    "Tyto prostředky umožnily nejen dílčí úpravy sálu či tělocvičny, ale renovaci celého zázemí, včetně zázemí pro odbíjenou a stolní tenis. Nový je sál pro karate a rehabilitační sporty, nová je moderní čtyřdráhová kuželna," vyjmenoval. V sokolovně je také upravené jeviště a jeho zázemí, šatny a sprchy pro sportovce. Objekt dostal novou střešní krytinu a zpevněné krovy a trámy, opravily se sítě, objekt má lepší vytápění. Součástí projektu bylo také nové parkoviště pro 60 aut na místě bývalých starých stodol a staveb. Celá sokolovna je bezbariérová.
    Město se muselo vyrovnat i s dřevomorkou v krovech a zdech. Radnice také vrátila dřívější vzhled hlavnímu sálu. Nechala obnovit původní secesní výzdobu a štuky, které v poválečné době ustoupily provozním potřebám. "Do velkého sálu se sporty vracet nebudou, na to máme pěknou kvalitní sportovní halu u školy," řekl starosta. Sál, kam se při plesech a společenských akcích vejdou stovky lidí, bude sloužit ke kulturním účelům. Pro dosažení lepší kvality zvuku se vnitřek obkládal akustickými panely.
    Sokolovnu dostali místní Sokolové v restituci po listopadu 1989. "Finančně by ale nezvládli provoz, natož rekonstrukci, takže městu sokolovnu před pár lety darovali," řekl starosta. Cílem úprav bylo podle něj vrátit stavbě její dřívější slávu a skloubit možnost využití společenských prostor a zároveň nabídnout lidem další sportovní zázemí. Na opravu má navazovat druhá etapa, jež obnáší například vznik dvou venkovních antukových hřišť pro odbíjenou.
Zdroj: Lada Pešková
Vložil: ČTK, 14.01.12 11:30
Návštěvnost: 3353 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.