Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Litomyšl upraví s pomocí grantu lokalitu Vodní valy

Litomyšl (Svitavsko) - Nábřeží řeky Loučné v Litomyšli, takzvaná lokalita Vodní valy, dozná rozsáhlých úprav. Město na ně získalo z nadace Proměny grant 25 milionů korun, dalších zhruba pět milionů zaplatí ze svého rozpočtu. Projekt bude hotový zhruba za pět let, řekl dnes novinářům starosta Michal Kortyš (ODS).
    "Na konci tohoto roku by se mělo udělat výběrové řízení na architekta, který by předložil svůj záměr, v roce 2014 by se dělal projekt a o rok později výběrové řízení na dodavatele. Realizace pak bude v roce 2016," uvedl Kortyš.
    Lokalita je vymezena hostincem Za vodou a mostem u Smetanova domu. Navazuje na parter, jehož úpravu už provedl architekt Josef Pleskot, a prodlouží se tak stávající promenáda. "Řeka je v tomto místě svázaná, všimneme si jí jen při povodních. Chceme ji veřejnosti trochu otevřít," řekl Kortyš. Území by mělo být zkultivováno, doplní se tam zeleň a obnoví a rozšíří dětská hřiště.
    Město se svými plány seznámí veřejnost na několika prezentacích, příští rok by se měla uskutečnit tři taková setkání.
Autor: ČTK, 04.01.12 17:05
Návštěvnost: 5339 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.