Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Univerzita v Liberci chystá stavbu komplexu za 420 milionů

Liberec - Technická univerzita v Liberci (TUL) chystá stavbu dalšího výzkumného a výukového komplexu za více než 420 milionů korun. Na tzv. budovu G získala škola dotaci z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace a stavbu chce zahájit ještě letos. ČTK o tom dnes informovala mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková. Není to první podobný projekt, v kampusu se nyní dokončuje nové výzkumné centrum pro nanomateriály za 800 milionů korun, které také financuje EU.
    Nový komplex G pro pokročilé technologie bude sloužit výzkumu, vývoji a výuce. Projekt připravila Architektonická kancelář TUL, podepsáni jsou pod ním Jiří Suchomel a Jiří Janďourek. Čtyřpodlažní budova o celkové užitné ploše 9400 metrů čtverečních bude koncipována jako nízkoenergetická a uzavře Studentské náměstí. Škola už podle Kočárkové získala stavební povolení a dokončila i výběrové řízení na projektovou dokumentaci, kterou dodá jablonecká společnost Atelier 4.
    Budova G odpovídá podle rektora TUL Zdeňka Kůse potřebám proevropsky orientované a výzkumně zaměřené univerzity. "Vyřeší nám současnou nedostatečnou kapacitu učeben, zvýší se úroveň vybavení učeben i laboratoří, a tím se nám zlepší i podmínky pro inovaci studijních programů, která je nezbytnou podmínkou pro udržení a zlepšení kvality výuky i vědecké práce," řekl ČTK rektor. Univerzita ale v budově získá i důstojnou aulu, která zatím škole chybí. Součástí projektu je i parkovací plocha pro 30 aut včetně šesti stání pro postižené.
    Do nového komplexu se přesune hlavní část výuky fakult, které jsou zatím roztroušené na několika místech v různých částech Liberce. Využívat ho budou především fakulta strojní, fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, ekonomická fakulta a fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Stavba by měla být zahájena ve druhé polovině letošního roku a dokončena musí být v závěru roku 2014.
    Nový komplex patří k největším akcím v historii technické univerzity. Větší investicí je jen centrum pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace za 800 milionů korun, které má být dokončeno etos. V minulých letech investovala univerzita do modernizace a rozvoje stamiliony. V roce 2007 byla dokončena nová budova rektorátu za zhruba 195 milionů korun, rekonstrukce za 350 milionů se dočkal i komplex kolejí v Harcově, který posloužil k ubytování sportovců při lyžařském šampionátu v roce 2009.
Autor: ČTK, 04.01.12 16:30
Návštěvnost: 7156 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
úvaha k postupu koka 08.01.12 17:19
Jednoduchá otázka Marek Kopeć 10.01.12 13:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.